Silah olmasaydı aranması noktasında engel çıkartılmazdı

Silah olmasaydı aranması noktasında engel çıkartılmazdı
Dün ihbar üzerine aranmak istenen ve valilik tarafından engellendiği ortaya çıkan tır hakkında CHP Hatay milletvekili Mevlüt Dudu şok açıklamalarda bulundu.

CHP Hatay Milletvekili Dudu, jandarmalar tarafından mahkeme kararıyla aranmak istenen ve içerisinde silah olduğu iddia edilen tırın aranmasına izin verilmemesini "Ortada bir hukuk skandalı var” şeklinde değerlendirdi.
 
Bilgi kirliliğinden dolayı olay yerine gittiğini söyleyen Mevlüd Dudu “TIR'ın arandığı, içinden silah ve mühimmat çıktığı, göz altına alma olup olmadığı konuları doğru değil. Tüm bunlar doğru değil derken ancak ortada bir hukuk skandalı var. Savcının ısrarına rağmen adli kolluk görevi yapan jandarma TIR’ı aramayı başaramadı” dedi.
 
CHP Hatay milletvekili Avukat Mevlüd Dudu’nun açıklaması:
 
"Gecenin ilerleyen saatlerinde ben de bilgi kirliliğinden rahatsız olarak Kırıkhan’a gittim ve kendi kafamda olayı netleştirdim. Söz konusu TIR ne İHH ne de herhangi bir insani yardım kuruluşuna ait değildir. Bunun dışında TIR'ın arandığı, içinden silah ve mühimmat çıktığı, bazı kişilerin gözaltına alındığı doğru değil. Tüm bunlar doğru değil derken ancak ortada bir hukuk skandalı var. Dün akşam Kırıkhan’da hukuk devleti katledilmiştir. Son günlerde alışık olduğumuz bir şey yürütme ve yargının hükümet ile çekişmesi bir kez daha yaşanmıştır. Adana’dan özel yetkili başsavcı Özcan Şişman Kırıkhan’a gelerek TIR'ın aranmasını istiyor ancak aranması noktasında savcıya engel çıkartılıyor ve Jandarma TIR'ı aramayarak serbest bırakıyor. Adana’dan TMK Savcısı Özcan Şişman’ın geldiği doğrudur. Savcının ısrarına rağmen adli kolluk görevi yapan jandarma TIR’ı aramayı başaramadı. TIR Reyhanlı’dan yüklenmiş ve Kilis Öncüpınar Sınır Kapısı’na gidiyor ve serbest bırakıldıktan sonra yeniden Reyhanlı’ya dönüş yapıyor; aldığımız bilgi bu yöndedir. Savcının Kırıkhan’a gelmesi ‘TIR’ı durdurun, inceleyeceğim’ demesi ve bu kadar güçlerin bir araya gelip bu TIR’ın aranmasını engellemesi, ihbarın gerçekliği konusunda çok ciddi göstergeleri işaret etmektedir. Zaten TIR'ın içerisinde iddia edildiği gibi malzemeler olmasaydı, ben eminim ki aranması noktasında engel çıkartılmazdı" (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com