“Silah susmadan terör örgütüyle pazarlık yapılmaz”

“Silah susmadan terör örgütüyle pazarlık yapılmaz”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, "Bir ülkede basın ve de milletvekili bağımsızlığını yitirmişse, o ülkede artık demokrasiden bahsetmek mümkün değildir" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, 'Bir ülkede basın ve de milletvekili bağımsızlığını yitirmişse, o ülkede artık demokrasiden bahsetmek mümkün değildir' dedi.

Memleket Sevdalıları Derneği ve Biz Kaç Kişiyiz grubu tarafından düzenlenen söyleşiye katılan Batum, bazı olayların basın tarafından kamuoyuna aktarılmadığını iddia etti. MİT ile PKK arasındaki görüşmeyi değerlendiren Batum, 'Bizlerin bağımsızlığını tek tek yitirmesi önemli değil, ama bir ülkede basın ve de milletvekili bağımsızlığını yitirmişse o ülkede artık demokrasiden bahsetmek mümkün değildir. Bu ülkede hep beraber yaşıyoruz. 'Terörist' diye, hiçbir kanıta dayanmayan bir takım iddialarla insanlar 3 yıl 4 yıl içeride tutulurken, bu ülkede bir başbakan halkına yalan söylüyor' diye konuştu.
'Sadece ABD kendisine talimat verdi diye, 'özel temsilcim' diye bir adamı teröristlerle görüşmeye gönderiyor' diye devam eden Batum, 'İğrenç. Bu görüşmelerin sonucunda bunun mükafatını o kişi MİT Müsteşarı olarak alıyor. Konuşmaların içeriği iğrenç' ifadelerini kullandı.
Demokrasinin olmadığı, basının baskı altında tutulduğu bir ülkede özgürlükten bahsetmenin mümkün olmadığını kaydeden Batum, 'Baskı altına girmek istemeyenlerin çeşitli şekillerde sindirildiği, içeriye atıldığı, gözdağı verildiği faşist diktatörlüklerde ise veya faşist diktatörlüğü başkasının omzuna binerek gerçekleştirmeye çalışan ülkelerde ise o zaman şöyle yaparsın. Halkla, dostlarınla, aynı düşünceyi paylaştığın insanlarla yan yana gelip mümkün olduğu kadar Türkiye'nin değişik yerlerinde bunları paylaşmaya çalışırsın' dedi.

'SİLAH SUSMADAN TERÖR ÖRGÜTÜYLE PAZARLIK YAPILMAZ'
'Dünyanın hiçbir ülkesinde silahlar susmadan terör örgütü ile pazarlıklar yapılmaz' diyen Batum, 'Dünyanın hiçbir ülkesinde günde 4-5 kişi şehit gelirken, bir ülkenin başbakanın 'özel temsilci gönderiyorum' diyerekten oraya gönderip şu söylediğim ifadelerle terör örgütüyle pazarlık etmez. Ne zamana kadar? Silahlar susar, bu ülkenin insanları artık şehit olmaz, ölmez, korku içinde yaşamazlar, terör biter, eski terör örgütü ile oturursun, yeni gündemi oluşturursun. Oysa bunlar ne yapıyor? Deliğe süpürülme korkusu içinde terör örgütü ile pazarlık ediyor' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com