Silah yüklü gemi durduruldu

Silah yüklü gemi durduruldu
Suriye'ye giden silah yüklü gemi durduruldu.

Silah ve mühimmat yüklü gemi İskenderun limanında Suriye 'ye giderken içinde silah ve mühimmat bulunduğu gerekçesiyle BM tarafından uyarılan ve rotasını değiştirmek zorunda kalan Barmuda bandıralı Atlantik Cruser adlı kuru yük gemisi İskenderun körfezine geldi..

Saat 11. 15 sıralarında İskenderun limanı açıklarında demirleyen gemide Gümrük Müdürlüğü deniz polisi ve deniz sağlık ekibinden oluşan heyetin denetimde bulunacağı belirtildi.

Suriye'ye silah göndermek için İran'ın kiraladığı iddia edilen Barmuda bandıralı Atlantic Cruiser adlı kuru yük gemisi İskenderun Limanı açıklarına demirledi.Geçen cuma günü yola çıktığı belirtilen ve önceki gün Suriye-Kıbrıs-Türkiye arasında uydu sinyalini kapatıp, kaybolduğu öne sürülen 6 bin 200 tonluk Atlantic Cruiser adlı gemi, bugün saat 11.15 sıralarında İskenderun açıklarına geldi. Gemi İskenderun Limanı'na girmeden yaklaşık 3-4 mil açıkta demirledi.

İskenderun Limanı Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, gemide askeri malzeme ve mühimmatla birlikte 4 ayrı türde yük olduğunun kendilerine bildirildiğini, askeri malzemelerin İskenderun'a indirilmesi için de başvuruda bulunulduğunu söyledi.

Açıkta demirleyen gemiye gümrük ekibi, deniz polisi ve deniz sağlık ekibinden oluşan heyetin gidip, denetimlerde bulunması bekleniyor.

(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com