"Silahla konuşana silahla karşılık verilir"

"Silahla konuşana silahla karşılık verilir"
Cumhurbaşkanı Gül, Siirt'in Pervari İlçesi kırsalında düşen ve 17 askerin şehit olduğu helikopter faciasıyla ilgili konuştu.
Cumhurbaşkanı Gül, Siirt'in Pervari İlçesi kırsalında düşen ve 17 askerin şehit olduğu helikopter faciasıyla ilgili olarak ''Sabah 07.15'de meydana geldi. Acı haber bize çok erken ulaştı'' dedi.
 
10 Kasım nedeniyle Milli Kütüphane'de düzenlenen Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu'nca düzenlenen Atatürk'ü Anma Töreni'nde konuştu. Gül şunları söyledi:
 
"Atatürk Türk milletinin geleceğinin şekillenmesinde önemli bir rol oynamıştır. Büyük Atatürk gerek savaş yıllarında, gerek Cumhuriyet'in ilanından sonra reformlara öncelik etmiş, aldığı isabetli kararlar sadece ülkenin kazanmasını sağlamamış ülkenin yolunu da açmıştır.
 
Türkiye 89 yıldır devam ettirilen ivmeler sayesinde dikkatle takip edilen bir ülke konumundadır. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye'nin itibarını en üst noktada tutmanın en büyük görevimiz olduğunu biliyorum. Bu boynumuzun borcudur. Özellikle demokrasi, insan hakları, kadın erkek eşitliği konusunda yeni yapılacak hamlelerin itibarımızı daha da artıracağını hiçbir zaman unutmamalıyız."
 
ACI HABER ERKEN ULAŞTI

Gül, Siirt'in Pervari ilçesinde düşen askeri helikopterin zor hava şartlarında havalandığını belirterek, şunları söyledi:

" Sabah erken saatlerde 07.15'de yüreklerimizi dağlayan haber bize ulaştı. Milletin bütünlüğü için en zor şartlar altında canını feda eden güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Siir'tte maalesef 17 şehidimiz oldu. Başta Genelkurmay Başkanımız olmak üzere TSK'ya başsağlığı diliyorum. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. İstiklal Savaşı'nda nasıl herkes bir bütün olmuş ve ülke kurtarılmışsa bugünde aynı inançla ülkenin bütünlüğü için terörle amansız bir mücadele verilmektedir.

Bu mücadele milletimiz bir bütündür. Komşularımızda çıkan siyasi gelişmeleri bir fırsat bilip terörden güç alanlar, milletimizi hizaya getireceklerini düşünenler çok büyük bir pişmanlık duyacaklardır. Varımızla, yoğumuzla terörle mücadele edeceğiz. Büyük bir kararlıkla mücadele edilecektir. Karşımıza silahla çıkan daha güçlü bir şekilde cevap verilecektir."  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com