Silahlar susuyor mu?

Silahlar susuyor mu?
Hamas bu gece ateşkes ilan edeceğini açıklarken İsrail ise ateşkes ile ilgili şartların henüz oluşmadığını açıkladı.

Ateşkes bu akşam Türkiye saatiyle saat 21.00'de ilan edilecek ve saat 00.00'da yürürlüğe girecek. Hamas ve İslami Cihad Hareketleri, Mısır heyetinin arabuluculuğu ile akşam saatlerinde ateşkes ilan edebileceklerini duyurdu.

Her iki siyasal hareket te ateşkes şartı olarak "İsrail'in Filistinli liderlere suikast yapmaması ve Gazze'ye yönelik hava, kara ve denizden saldırılara son vermesi, ambargonun kaldırılması" öne sürüldü.

Hamas Sözcüsü Muşir El-Mısri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "İsrail-Hamas arasındaki ateşkes ihtimali açık" ifadesini kullanmıştı.

ATEŞKES OLACAK MI?

Hamas Sözcüsü Ayman Taha, Kahire’de yaptığı açıklamada, Gazze’yle ilgili ateşkesin bu akşam yürürlüğe gireceğini söyledi.

BBC Türkçe’nin haberine göre, Mısır Devlet Başkanı Muhammed Mursi, İsrail’in Gazze’deki hava saldırılarının bugün geç saatlerde sona ermesini beklediğini açıkladı.

Resmi Mena haber ajansına dayandırılan haberde, Mursi’nin, ülkesinin arabuluculuk çabalarının yakında olumlu sonuç vereceğini söylediği aktarıldı.

Hamas sözcüsü Ayman Taha da Kahire’de yaptığı açıklamada, Gazze’yle ilgili ateşkesin bu akşam yürürlüğe gireceğini söyledi.

Bu sabah da İsrail'in ateşkes girişimlerine şans tanımak amacıyla kara harekatı planını geçici olarak askıya aldığı bildirilmişti.

" İSRAİL SUİKASTLERİ DURDURSUN "

Hamas ve İslami Cihad Hareketleri, Mısır heyetinin arabuluculuğu ile akşam saatlerinde ateşkes ilan edebileceklerini duyurdu.

Her iki siyasal hareket te ateşkes şartı olarak ”İsrail’in Filistinli liderlere suikast yapmaması ve Gazze’ye yönelik hava, kara ve denizden saldırılara son vermesi, ambargonun kaldırılması” öne sürüldü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com