Silahlı Sahneler Buzlanacak!

Silahlı Sahneler Buzlanacak!
TBMM İçişleri Alt Komisyonu'nda kabul edilen Silah Kanunu Tasarısı tartışmalara neden oluyor..

Alt Komisyon Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili Selami Uzun Silah Kanunu Tasarısında İçişleri Komisyonu'nda yeni eklemeler yapılabileceğini açıkladı
AK Parti'li Uzun, Silah Kanunu Tasarısı ile silah reklamlarının televizyon ve gazetelerde yapılması yasaklandığını belirtti.
Uzun, dizilerdeki silah görüntülerinin buzlanmasına ilişkin çok sayıda talep geldiğini belirterek "Televizyonlarda film ve dizilerde çok sayıda silah kullanılıyor. Bu çocuklar ve gençler arasında silaha özenti oluşturuyor. Yapılacak düzenleme ile televizyondaki silah görüntülerinin buzlanmasına yönelik düzenleme yapılabilir. Bu konuda yoğun bir talep var. Sigara yasağında olduğu gibi silah yasağı başlatılabilir. İçişleri Komisyonu'ndaki görüşmelerde bu konu gündeme gelebilir" diye konuştu.
 
 
SİLAH LOBİLERİ BU YASAYI İSTEMİYOR
 
Uzun, tasarıyı silah lobilerinin istediğine yönelik eleştirilere tepki gösterirken "Silah lobileri bu yasanını çıkmasını istemiyor. Çünkü ABD'deki silah lobileri ruhsatsız ve kaçak silah satıyorlar. Silah yasası çıkarsa ruhsatlı silah satamayacaklar.Bu nedenle yasanın çıkmasını istemiyorlar" diye konuştu.
 
 
Bilal Çetin/Bugün
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com