Şile'de gemi battı, personel kayıp!

Şile'de gemi battı, personel kayıp!
Şile açıklarında fırtına nedeniyle yük gemisi battı, gemideki 12 mürettebattan 3'ü sağ kurtarıldı, 1 kişinin cesedine ulaşıldı. Kilyos açıklarında da 1 gemi kıyıya sürüklendi.

Karadeniz'de etkili olan fırtına, Şile ve Kilyos açıklarında iki geminin seyrini olumsuz etkiledi.
 
Solna Denizcilik Şirketi'ne ait ''Volgo-Balt 199'' adlı St. Kitts Nevis bandıralı 2 bin 516 grostonluk 110 metre boyundaki geminin, AIS sinyali ve iletişimi saat 10.08 civarında Şile açıklarında kesildi.
 
Bunun üzerine İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri Merkezi'nce ''Kıyı Emniyeti-1'', ''Kıyı Emniyeti-3'' ve ''Kurtarma-4'' römorkörü bölgeye sevk edildi.
 
Rusya'dan Antalya'ya giden, 3 bin 300 ton ağırlığında kömür taşıyan gemide 11'i Ukraynalı, 1'i Rus 12 kişilik mürettebat bulunduğu belirtildi.
 
Kayıp personelden üçü sağ olarak kurtarıldı.
 
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gemiden bir personelin cesedine ulaşıldığını bildirdi.
 
GEMİ ÇOK HIZLI BATTI
 
Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, geminin battığını doğrulattıklarını belirterek, "Arama-kurtarma çalışmaları, havadan ve denizden sürdürülüyor ancak gemiye henüz ulaşılamadı. Gemi başına gelecek olayın farkında olmadan çok hızlı bir şekilde batmış, dolasıyla bize herhangi bir çağrısı olamadı" dedi.
 
KİLYOS’TA SÜRÜKLENEN GEMİDE CAN KAYBI YOK
 
Öte yandan Kilyos açıklarında da ''BBC Adriyatic'' adlı kuru yük gemisinin sürüklendiği yönünde ihbar alan ekipler, römorkörleri bölgeye gönderdi.
 
Bu geminin mürettebatıyla ilgili bir sıkıntı olmadığını belirten Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Orakçı, "Hava biraz sakinleyince olay yerindeki römorkörümüzle bu gemiye müdahale edeceğiz'' dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com