“Şile’de ölen gemiciler tehdit edilmiş”

“Şile’de ölen gemiciler tehdit edilmiş”
Milliyet gazetesi yazarı Fikret Bila, Şile’de yaşanan faciayı köşesine taşıdı ve ölen denizcilerin tehdit edildiğini iddia etti.

Fikret Bila bugün ilginç bir iddiayı yazdı.
 
Şile’de sulara kapılan kurtarma botunda yer alan ve hayatını kaybeden kaptan Cemil Özben’in hikayesini yazdı.
 
İşte  o yazıdan bir bölüm:
 
“Şile Limanı’ndan, fırtınadan dolayı zor anlar yaşayan Rus mürettebatına yardım için çıkmaya çalışırken kayalıklara çarpan KEGM-7 Acil Müdahale Botu’nun kaptanı Cemil Özben, çarkçıbaşı Mehmet Genç ve yağcı Turgay Sarıboğa, son nefeslerini o kayalıkların dibinde verdiler.
 
Bottan kayalıklara atlayarak hayatta kalan Ahmet Kasarcı, orada yaşanan son anları anlattı:
 
“Makine off olunca, Cemil Kaptan, dev dalgaların kayalara çarptığı tekne parçalanmadan hemen önce telefonla bir yetkiliyi aradı. Telefonla konuştuğu kişiye, ‘Makine kaput. İş akdinizi feshedeceğim demiştiniz. Şimdi biz ölüyoruz. Ne biliyorsanız yapın’ dedi.”
 
Peki, Cemil Kaptan’ın bu isyanının kaynağı neydi?
 
Yine soruşturma dosyasına göre, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Cemil Özben’den önce, yardım için denize açılan kurtarma botunun kaptanı Rıfkı Çırtlık’a, dev dalgalardan dolayı denize açılamadığını rapor edince, “Savunmanı yaz, istifanı ver, botu boşalt” demişti.
 
Botu teslim alması için aranan Özben’in istirahatta olmasına rağmen aranmasına tepki göstermesine, “Ya botu alıp çıkacaksın ya da istifanı vereceksin” karşılığı verilmişti.” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://siyaset.milliyet.com.tr/insanin-degeri/siyaset/siyasetyazardetay/25.12.2012/1646406/default.htm

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com