SİLİFKE’DE VOLEYBOL GENÇLİK PROJESİ BAŞLATILDI

SİLİFKE’DE VOLEYBOL GENÇLİK PROJESİ BAŞLATILDI
SİLİFKE’DE VOLEYBOL GENÇLİK PROJESİ BAŞLATILDI

MERSİN - Voleybol Milli Takımı eski antrenörü Mithat Barım ve 4 yardımcı antrenörü, Silifke’de Voleybol Gençlik Projesi başlattı. Beden Eğitimi Öğretmeni Eyüp Duğan’ın girişimleriyle başlatılan Voleybol Gençlik Projesinin ikinci etabında üçüncü ligde hedef Bayan voleybol takımını kurmak olduğu bildirildi.
Gençlere voleybolu sevdirmek ve spora yöneltmek amacıyla açılan voleybol yaz okulunun baş antrenörlüğünü yapacak olan Barım, bilgilerini Silifkeli gençlerle paylaşacak.
Projeye, Silifke Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destek veriyor. Silifke Kapalı Spor Salonunda başlayan Voleybol kursu, haftada iki gün Salı ve Perşembe günleri devam edecek, Ağustos ayında son bulacak. Daha ilk günden 200 öğrencinin katıldığı Voleybol kurslarına büyük bir katılımın olması bekleniyor.
Voleybola ilgisi olan tüm çocukları antrenmanlara davet eden Antrenör Mithat Barım, “Amacımız, Okulların tatile girmesiyle bol bir zamana kavuşan çocuklarımızı ve gençlerimizi spora yöneltmektir. Böylelikle çocuklarımız hem kötü alışkanlıklardan uzak kalmış olacak, hem de spor yaparak daha sağlıklı bir yapıya sahip olacaklar. Beklide kendini gösteren gençlerimiz büyük takımlarda oynama imkanı bulacak. Bunu başarmak hiç de zor değil” dedi.
Silifke Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Cemil Akkaşoğlu ise, “Projeye katılan öğrencilere voleybol sporunu tanıtmak ve sevdirmek, kendilerine iyi bir sporcu kişiliği kazandırmak, Toplu veya topsuz olarak uygulanan eğitim teknikleriyle çocuğun ileri yaşamında her türlü hareketinde gerekli olan koordinasyon, ritim, denge, algılama sürati gibi fonksiyonlarını geliştirmek ve minikler standartlarında voleybol öğretmek. Belirlenen kriterlerin üzerinde gelişim gösteren öğrencilere iyi bir alt yapı sağlayıp, devamında da doğru yönlendirerek, kulüpler bazında Türk voleyboluna kazandırmak olacaktır” dedi.
Yardımcı Antrenörler Ecem Yıldız, Ahu Ahmet, Ece Tümer, Tuba Yıldız. Bu projeye beden Eğitimi Öğretmenlerinden Eyüp Duğan, Aziz Kıcalı, Handan Durmuşlu ve Ertan Küçük katkı sağlıyor.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com