Silivri'de bir kanser vakası daha

Silivri'de bir kanser vakası daha
Silivri Cezaevi'nde 7 yıldır tutuklu olan Muzaffer Tekin'e pankreas kanseri teşhisi konuldu ancak tedavi uygulanmıyor

Ergenekon davası tutuklularının sağlık sorunları ve kendilerine yapılan haksız uygulamalar devam ediyor. Son olarak 7 yıldır tutuklu olan Muzaffer Tekin'e pankreas kanseri teşhisi konulmasına rağmen tedavi uygulanmıyor.

Odatv'nin görüştüğü Muzaffer Tekin'in kızı Özge Tekin şunları söyledi: "Babam ileri derecede pankreas kanseri. Hiçbir hastane almıyor. 20 kilo kaybetti. 4 aydır ağrı çekiyor. Dün kanser tanısı kondu. Bakırköy Devlet Hastanesi babamı kabul etmedi. Bugün Çapa'ya getirildi. Ancak Çapa da almadı. Babam ölüyor. Ölmesine de izin veriliyor. 'Bizim yerimiz yok' diyorlar. 'Almıyoruz' diyorlar. Babam elimizden kayıyor. Babam sağlığının basına yansımasını, bu durumuyla gündeme gelmeyi istemedi. Ama çaresisiz."

Tekin'in eşi Müge Tekin ise şunları söyledi:

"Muzaffer sağlığının haber olmasını istemedi. Masum ve mağdur bir insan, sağlığı yüzünden değil bu nedenle özgür kalmalı. 4 aydır şiddetli ağrıları var, kilo kaybediyor, acısı artarak sürüyor. Direnmeye çalıştı. Net olarak teşhis kondu. Tedavi edilmek istenmiyor. Bakırköy Devlet Hastanesi ile dün mücadele verdik. Artık yürümeye bile gücü kalmadı. Dün buna rağmen cezaevine gönderildi. Bugün çapa'ya geldi. Çapa da kabul etmiyor. 2. Kuddusi Okkır vakası geliyor. Acilen bir hastaneye yatırılmalı. Tedavisi yapılmalı." (MRE)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com