Silivri’de tarihi gün

Silivri’de tarihi gün
Ergenekon davasında savcının mütalaasının ardından bugün görülecek olan duruşmaya yurdun dört bir yanından siyasi parti, sanatçı, sivil toplum örgütleri ve yurtseverlerden oluşan on binlerce kişi akın ediyor.

Silivri zindanlarının önünde adalet ve hukuk isteyecek olan on binlerce yurttaş, tutuklu bulunan yurtseverlere destek olacak, hukuksuzluklara ve baskı rejimine dur diyecek.
 
Bugün Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu yerleşkesindeki mahkeme salonunda görülecek davaya başta İstanbul, Ankara, İzmir, Zonguldak, Antalya, Muğla, Balıkesir, Çanakkale, Edirne olmak üzere yurdun çeşitli yerlerinden CHP, İP, ADD, TGB, Vardiya Bizde Platformu, Halkın Sanatçıları Birliği ve Sanatçılar Girişimi, Birleşik Kamu İş Konfederasyonu, Barolar ve Cumhuriyet Kadınları Derneği ve yurttaşlardan oluşan yüzü aşkın siyasi parti ve sivil toplum örgütü Silivri’de hazır bulunacak.
 
Silivri’ye on binlerce insanın akın etmesi beklenirken Silivri Ceza ve İnfaz Kurumu’na çıkan E-5 ve otobanda jandarma ve polis ekipleri yoğun güvenlik önlemi aldı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com