Silivri’de vatandaşa çakıl taşlı tazyikli su!

Silivri’de vatandaşa çakıl taşlı tazyikli su!
Silivri Cezaevi’nde bugün görülen 276. Ergenekon duruşması öncesi vatandaş ile jandara arasında olaylar çıktı. Tazyikli suyun içinde bulunan çakıl taşları nedeniyle bir kadın gözünden yaralandı.

Silivri Cezaevi önünde jandarma duruşma salonuna girmek isteyenlere iki kez tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Ancak bu kez diğer müdahalelerden farklı olarak TOMA'ların sıktığı tazyikli suyun içinde küçük çakıl taşları bulunuyordu.
 
RETİNASI YIRTILDI
 
Silivri Cezaevi önünde jandarmanın müdahalesi esnasında TOMA'ların sıktığı tazyikli suyun içinde bulunan çakıl taşları bir kadının göz retinasının yırtılmasına neden oldu.
 
İzmir'den Atatürkçü Düşünce Derneği ile duruşmayı izlemeye gelen 63 yaşındaki Behice Kaya, CHP Bakırköy Gençlik Kolları tarafından Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
 
YARALILAR SİLİVRİ DEVLET HASTANESİ'NDE
 
Jandarmanın sıktığı tazyikli suyla Nedim Han Atalay isimli bir vatandaş da gözünden yaralandı. Atalay'la birlikte Silivri Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kasım Ünal ve Necmettin Açıkgöz'ün ise tomografi ve EKG'leri çekildi.
 
VEKİLLERE BARİKAT ENGELİ
 
Ergenekon Davası nedeniyle Silivri Cezaevi önünde geniş güvenlik önlemleri alan jandarma, bariyerleri aşarak duruşma salonuna girmek isteyen gruba müdahale etti.
 
Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanıklı ''Ergenekon'' davasının 276. duruşması başladı.
 
İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde oluşturulan salonda görülen duruşmayı izlemek üzere çeşitli parti ve sivil toplum örgütü üyeleri, sabah erken saatlerden itibaren yerleşke önüne geldi.
 
Bölgede geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, TEM Otoyolu ve E-5 Karayolu Silivri Cezaevi sapağında arama noktaları oluşturdu.
 
Aralarında CHP İstanbul il teşkilatı, İşçi Partisi, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) üyelerinin de bulunduğu gruptakileri taşıyan otobüsler, Silivri TEM bağlantı yolu kenarında bekletildi.
 
Duruşma salonuna öncelikle sanık yakınları, avukatlar ile gazeteciler alındı. Otobüsten inerek yürüyen gruptakiler de kontrol noktası önünde beklemeye başladı.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile CHP milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt ve Mahmut Tanal da kontrol noktalarını geçtikten sonra barikatların bulunduğu yere geldi. Duruşma salonuna geçmek isteyen CHP'li vekiller, Jandarma ekiplerine, barikatı geçmek istediklerini söyledi. Jandarma yetkilileri de güvenlik gerekçesiyle bir süre beklemeleri gerektiğini söyledi.
 
CHP’Lİ VEKİL BARİKATTAN DÜŞTÜ
 
Bunun üzerine Oran, Öğüt ve Tanal'ın aralarında bulunduğu grup, barikatlardan atlayarak geçmek istedi. Atladıktan sonra düşen Tanal, ayağını incittiğini söyleyerek yardım istedi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Mahmut Tanal'ı ambulansa taşıyarak ilk müdahaleyi yaptı. Umut Oran ve diğer partililer barikattan atladıktan sonra duruşma salonuna doğru yürüdü.
 
Öte yandan kimlik kontrolü yapılan kapının yanındaki güvenlik barikatlarını yıkmak isteyen gruba da jandarma ekipleri müdahale etti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com