Silivri’de yaralanan kadın konuştu

Silivri’de yaralanan kadın konuştu
Silivri Cezaevi’nde görülen Ergenekon duruşması öncesinde yaşanan olaylarda polisin gözüne tazyikli su sıktığı ve gözünde görme kaybı meydana gelen 63 yaşındaki Behice Kaya, “Gözüm değil, kalbim ağrıyor” dedi.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görülen Ergenekon Davası öncesinde jandarma duruşmayı izlemeye gelenlere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.
 
İzmir’den gelen Behice Kaya (63) gözünden yaralandı. Kaya o anları anlatırken, "Gözlüğüm fırladı, yere düştüm. Kıyafetlerim sırılsıklam oldu. Jandarma tazyikli su sıkmış. Arkadaşlarım ambulansla Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Sol gözümde görme kaybı var ama gözüm değil kalbim ağrıyor. Kendi doğurduğumuz çocuklar bizi yaralıyor. Biz düşmanla değil birbirimizle çatışıyoruz." dedi.
 
Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi’nde görülen Ergenekon Davası öncesinde jandarma duruşmayı izlemeye gelenlere tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Ergenekon Davası’nın 13 Aralık 2012’de görülen duruşmasında çıkan olayların ardından dün jandarmanın yoğun güvenlik önlemi alması dikkat çekti. Cezaevine giden güzergahlar üzerine bariyerler konulup güvenlik güçleri tarafından önlemler alındı. Ayrıca D-100 Karayolu ve TEM’en cezaevi sapakarına da arama noktaları kuruldu. Cezaevine çıkan yolları duruşmayı izlemeye gelenlere kapatan jandarma, otomobillere de yol vermedi. 
 
BARİKATLAR YIKILDI
 

Yol boyunca yerleştirilen barikatlar zaman zaman duruşmayı izlemeye gelenler tarafından yıkıldı. Jandarmaların uyarılarına rağmen barikatları yıkmaya devam edenlere tazyikli su ile müdahale edildi. Sabah 09.00 sıralarındaki ilk müdahalenin ardından eylemciler duruşma salonuna biraz daha yaklaştı. Yoğun güvenlik önlemleri nedeniyle avukatlar ile CHP’li milletvekilleri de duruşma salonuna girmekte zorluk çekti. Duruşma salonuna girmek isteyenler ve onlara izin vermeyen jandarmalar arasında saat 11.00 sıralarında ise tam bir savaş çıktı. Duruşmanın görüldüğü salona neredeyse 100 metre kadar yaklaşan izleyiciler, iki panzerin ve yaklaşık 50 kadar jandarmanın beklediği son engeli de aşmak istedi ve bariyerleri sökmeye başladı.
 
PARTİ ÜYESİ DEĞİLİM
 
Jandarma erleri bunun üzerine çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalığa tazyikli su ile müdahale etti. Müdahalede biber gazı da kullanıldı. Tazyikli suya hedef olan bazı vatandaşlar yerlere düşerken, İzmir’den gelen Behice Kaya (63) gözünden yaralandı.
 
Tazyikli suyun yüzüne isabet etmesi ile sağ göz kapağı açılıp kanamaya başlayan Behice Kaya’ya vatandaşlar yardım etti. Ambulansa bindirilerek Silivri Devlet Hastanesi’ne götürülen Behice Kaya ikinci kez Silivri’ye gittiğini belirterek şöyle konuştu:
 
“CHP Kadın Kolları yöneticileriyle birlikte Foça’dan yola çıktık. Yıllarca işçi olarak çalıştığım Almanya’dan 1990 yılında döndüm. Hiçbir partiye üye değilim. Duruşmaları duyarlı bir vatandaş olarak takip ediyorum. Sabah Silivri’ye gittik. Barikatların önünde beklemeye başladık. Sonra barikat açıldı içeriye girerken sanki gözümde bomba patladı. Beynime kurşun yemiş gibi hissettim. Gözlüğüm fırladı, yere düştüm. Kıyafetlerim sırılsıklam oldu. Jandarma tazyikli su sıkmış. Arkadaşlarım ambulansla Silivri Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Sağ gözümde görme kaybı var ama gözüm değil kalbim ağrıyor. Kendi doğurduğumuz çocuklar bizi yaralıyor. Biz düşmanla değil birbirimizle çatışıyoruz.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com