Silivride'ki tutuklu gazeteciler Gezi Parkı'nı merak ediyor!

Silivride'ki tutuklu gazeteciler Gezi Parkı'nı merak ediyor!
TGF (Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı) Atilla Sertel Silivri'de tutuklu yatan gazetecileri ziyaret etti.

Bakanlığın yasağından dolayı yaklaşık 6 aydır Silivri'ye ziyaret gerçekleştiremeyen TGF, yasağın kalkmasının ardından dün tutuklu meslektaşları ile bir araya gelip fikir alışverişinde bulundular. TGF Başkanı Atilla Sertel ziyaret esnasında Mustafa Balbay, Tuncay Özkan, Turhan Özlü, Deniz Yıldırım, Hikmet Çiçek ve Mehmet Haberal ile birer saat görüşen Atilla Sertel, ziyaretin ardından izlenimlerini yazdı.

Adaleti halkla arıyoruz

Adalet Bakanlığı’nın izin yazısı tam 6 ay sonra çıktı.

Gazeteci arkadaşlarımızla birlikte her ay düzenli Silivri’de yatan arkadaşlarımızı ziyaret ediyorduk. Tam 6 ay önce Bakanlık bu ziyaretleri durdurdu.
Bize gerekçe olarak, “Kurumsal olarak siz ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarınız tutuklu gazetecileri ziyaret edebilir. Oysa siz çok sayıda gazeteciyi cezaevine açık görüşe götürmek istiyorsunuz. Bu durum da savcının yetkilerine müdahale etmiş oluyoruz” denildi.

Kısacası sonra yazdığımız dilekçeler gerekçe gösterilmeden reddedildi.

Doğu Perinçek’i, İlker Başbuğ’u da ziyaret etmek istemiştik. Daha doğrusu mahkeme salonunda sayın Başbuğ bana seslenmiş ve “Yalnızca gazetecileri değil beni de ziyaret edin” demişti.

Ziyaret için söz verdim ancak bakanlık izin vermedi.

Mesleki anlamda tutuklu gazeteci arkadaşlarımızın yanındayız. Sonuna kadar da bu böyle olacak. Sözü uzatmayacağım. Silivri Cezaevi’nde yıllardır tutsak olarak tutulan gazeteci arkadaşlarımızın durumunu merak ettiğinizi biliyorum.

Klasik ve alışkın olduğumuz aramalardan geçiyoruz. Ziyaretçi kapısından girerken ayakkabılarımızı çıkarıyoruz. Üzerimizde para olmamalı, telefon, sim kart, metal herhangi bir eşya… Kışın daha zor oluyor aramadan geçmek. Palto, kaban, kemer, soyun, giyin… Yazın kemeri, ayakkabıları çıkardın mı tamam. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com