Silivri’den direnişçilere selam

Silivri’den direnişçilere selam
Ergenekon Davası’nda tutuklu yargılanan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Gezi Parkı’nda devam eden protestolara selam gönderdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden duruşmada konuşan Balbay, “31 Mayıs Cuma günü halkımızın, artık yargılamalardaki haksızlıklara, hukuksuzluklara ‘Dur’ deme yönünde iradesi ortaya çıkmıştır. Hukuku halkla birlikte aradığımızın kıvancı içindeyiz. Halkımıza teşekkür ederiz” dedi.
 
Balbay mahkemeye reddi heyet dilekçesi verirken, savcılığın mütalaasında 5 yıldır devam eden yargılamalar hiçbir işe yaramadığını gördüklerini, iddianamedeki sözcük hatalarının bile mütalaada aynı şekilde yer aldığını, bunun da davanın çöktüğünü ortaya koyduğunu söyledi.Aralarında Mustafa Balbay ile Mehmet Haberal’ın da bulunduğu davanın bazı sanıkları da ortak açıklama yaptı:
 
Halkın özgürlük talebi
 
“Taksim’de başlayıp bütün ülkeye ve dünyaya yayılan diktatörlüğe karşı direniş, halkımızın özgürlük talebinin eylemli ifadesidir. Ergenekon Davası üzerinden kurulan korku imparatorluğu yıkılmıştır. Korkunun adresi hükümet olmuştur. (...) Kazanan bir kez daha Atatürk Türkiyesi olmuştur. Yargının bir iktidar gücü olarak kullanılmasına 5 yıldır direnmekte olan bizler gerçek adaletin halkın vicdanından geçtiğine inanıyoruz. Bu konuda aziz milletimize olan güvenimizin artarak devam ettiğini kamuoyuna saygı ile duyururuz. Ergenekon Tutsakları.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com