Silivri'den izinle oğluna veda etti

Silivri'den izinle oğluna veda etti
İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Emir Hilmioğlu için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.
''Ergenekon'' davasında tutuklu yargılanan İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun trafik kazasında hayatını kaybeden oğlu Emir Hilmioğlu için Kocatepe Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.
 
Tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nden izin alıp askeri yetkililer eşliğinde Ankara'ya getirilen, geceyi Sincan Cezaevi'nde geçiren Fatih Hilmioğlu, sabah önce Çankaya Birlik Mahallesi'ndeki evine oradan da Kocatepe Camisi'ne getirildi.
 
Cenaze törenine Emir Hilmioğlu'nun yakınları ve arkadaşlarının yanı sıra, CHP Grup Başkanvekilleri Emine Ülker Tarhan ve Muharrem İnce, Deniz Baykal, Gülsün Bilgehan ve Kamer Genç'in de aralarında bulunduğu bazı CHP milletvekilleri, BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, Başkent Üniversitesi Rektörü Kenan Araz, eski bakanlardan Yaşar Okuyan, eski YÖK Başkanı Erdoğan Teziç, Ankara Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu, Eski Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, eski Danıştay Başsavcısı Tansel Çölaşan ve vatandaşlar katıldı.
 
Emir Hilmioğlu'nun kullandığı otomobil, önceki gün, Çubuk'tan Ankara'ya gelirken bir halk otobüsüne arkadan çarpmış, kazada 22 yaşındaki Emir Hilmioğlu hayatını kaybetmiş, 2 kişi de yaralanmıştı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com