'Silivri'nin sesi zulmü yenecek'

'Silivri'nin sesi zulmü yenecek'
Sanatçılar Mustafa Balbay için bir araya geldi. Panele CHP'li Tezcan da destek verdi.

TÜYAP’ta birçok aydın, yazar ve sanatçının Mustafa Balbay için bir araya geldiği panelde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Türkiye’nin özgürlük mücadelesine Silivri zindanları damgasını vuracak” diye konuştu.

CHP İzmir Milletvekili ve yazar Mustafa Balbay için TÜYAP Kitap Fuarı’nda “Balbay Özgürlüğü Öğretiyor” konulu bir panel gerçekleşti. Birçok aydın, yazar ve sanatçının bir araya geldiği panelde, bedenler tutsak olsa da beyinlerin tutsak edilemeyeceği vurgulandı. Panel sonrası sanatçılar, yazarlar ve aydınlar kurulan stantta Balbay’ın kitaplarını imzaladı.
Beyinlerin Özgürlüğü, Bedenlerin Tutsaklığını Yenecek
CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ekrem İmamoğlu ve partililerin de katıldığı panelde, Mustafa Balbay’ın, gönderdiği mektup okundu.

Mektubunda, “Ben size ulaşabildiğim kadar özgürüm” diyen Balbay, “Diktatörlük bir zalimin milyonlarca insanın özgürlüğünü kısıtlayıp hükmetmesi değildir. Milyonlarca insanın bir kişinin zulmünü kabul etmesidir.’ İnsanın özgürlüğünü kimse elinden alamaz. Beyinlerin özgürlüğü, bedenlerin tutsaklığını yenecek” ifadelerine yer verdi.

Silivri’nin Sesi Özgürlüğün Işığı Olacak

Balbay’ın herkesi 30 Kasım Cuma günü Silivri’deki duruşmayı izlemeye çağırdığının belirtildiği panelde konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Av.Bülent Tezcan ise, “Türkiye ilk defa böyle günleri yaşamıyor. Türkiye’nin zindanları aslında özgürlüğün çığlığının tarihe yazıldığı yerler oldu. Faşizmin yükseldiği dönemlere damgasını vuran cezaevleri vardı.12 Eylül Mamak’tır, Metris’tir. Bugünkü AKP faşizmine damgasını vuran da Silivri zindanları oldu. Gelecekte de Türkiye’nin özgürlük mücadelesine Silivri zindanları damgasını vuracak ve Silivri’nin sesi dünyada zulmü yenecek, özgürlüğün ışığını yakacak” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, panelin ardından kurulan stantta Balbay’ın kitaplarını imzaladı ve sonrasında CHP Beylikdüzü İlçe Örgütü’nün fuarın ilk gününden bu yana CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın kitaplarının bulunduğu Cumhuriyet Standı’na görevli olarak destek verdiği stantta partililerle bir araya geldi.  (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com