Silivri'ye arka kapı standardı

Silivri'ye arka kapı standardı
Hastalar, 'Mahkumları görünce psikolojimiz bozuluyor' şikayetinde bulununca mahkuma ayrı kapı yapıldı.

Prof. Dr. Necmi Ayanoğlu Silivri Devlet Hastanesi'nden ilginç uygulama.

Akşam'dan Ercan Öztürk'ün haberine göre; Tutuklularla aynı hastanede tedavi olmak istemeyen vatandaş şikayetleri üzerine hastane yönetimi yeni bir uygulamaya imza attı. Normal vatandaşların kullandığı kapıdan içeri giren tutuklular böylece arka kapıdan içeri alınmaya başladılar. Tutuklular için bir de koğuş ve bekleme salonu yapıldı.

VATANDAŞ ŞİKAYET ETTİ
Silivri Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Ulvi Yılmaz, "Önceden tutuklularla vatandaşlar aynı kapılardan giriyor, aynı bekleme salonlarında bekliyorlardı. Daha sonra sözlü ve yazılı şikayetler gelince tutuklular için ayrı bir kapı yapıldı. Alt katta bir
bekleme salonu bir de koğuş yapıldı. Tutuklular artık orada bekliyor, müşahede altında tutuluyor. Gerekmedikçe üst katlara çıkartmıyoruz.

Doktorlarımız genellikle tutukluların bulunduğu kata inerek onları kontrol ediyor' diye konuştu.

50 DOKTOR ATANDI...
Yaklaşık 13 bin tutuklunun kaldığı Silivri Cezaevi'nde sadece acil müdahaleler için doktor bulunuyor. Hastaneye iki yıl içerisinde 50'ye yakın doktorun ataması yapıldı. Ancak psikolojilerinin bozulduğunu öne süren doktorlar kısa sürede ayrıldı.

ADLİYE DEĞİL HASTANE
Silivri Devlet Hastanesi'nin arka kapısı adeta adliye binalarını andırıyor. Silivri Cezaevi'nden gelen ring araçlarının etrafında jandarmalar nöbet tutuyor. Hastane duvarlarının üzerindeki demirler cezaevini andırıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com