Silopi Şehiti Hafta Sonu Evlenecekti!

Silopi Şehiti Hafta Sonu Evlenecekti!
Türkiye'nin huzuruna, birliğine kurşun sıkanlar kanlı elleriyle bir kez daha tetiğe bastı.

İki gün sonra düğünü olan henüz 1.5 aylık genç polisi şehit etti. Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde Polisevi önünde devriye gezen polis memurları Gökmen Şimşek ve Muharrem Ünlü teröristlerce açılan ateş sonucu şehit oldu. Şehit polislerin hikayeleri yürekleri dağlarken, Edirne'li Şimşek'in hafta sonunda evleneceği ortaya çıktı.

HAİN PLAN

İki polis memuru önceki gece Silopi Polisevi önünde devriye gezerken yanlarına bir kişi yaklaştı. Bu kişi polis memurlarını oyalarken, çevrede gizlenen hainler de üzerlerine kurşun yağdırdı. Ünlü olay yerinde hayatını kaybederken, Şimşek kaldırıldığı hastanede şehit düştü. Şimşek'in Edirne'deki düğünevi şehit haberinin ulaşmasıyla cenaze evine döndü. Şehidin nişanlısı Ece Yalçınbaş ile düğün için gelen yakınları sinir krizi geçirdi. Şehit polisin kardeşi Gökhan Şimşek, ağabeyinin bir yıl astsubay olarak görev yaptıktan sonra polis okulu sınavlarına girdiğini, 6 aylık eğitimden sonra tayininin Şırnak'a çıktığını söyledi. Ağabeyi ile şehit olmadan önce konuştuğunu anlatan Şimşek, “İki gün sonra düğünü vardı. Yarın kınası yapılacaktı. Tüm yakınlarımız düğüne gelmişti, cenazesine değil. Benden davullu zurnalı düğün istedi. Davetiyeleri dağıtıyorduk” dedi.

Davetiye dağıtıyordu

Şehit polis Şimşek'in nişanlısı Ece Yalçınbaş acı haberi düğün davetiyesi dağıtırken aldı. Şehidin konuşma ve duyma engelli annesi Hülya ile babası Mustafa Şimşek'in evine koşan genç kız sinir krizi geçirdi.

Öğretmenliği bırakıp polis memuru oldu

Silopi'de teröristlerin şehit ettiği polis memuru Muharrem Ünlü'nün Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu olduğu, öğretmenlik yaptığı ve 3 yıl önce polisliğe başladığı öğrenildi. Ünlü için Diyarbakır'da düzenlenen törene Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker de katıldı. Cenaze Çorum'a gönderildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com