Silvan'da Çiftçilere Entegre Konusunda Bilgi Verildi

Silvan'da Çiftçilere Entegre Konusunda Bilgi Verildi
Diyarbakır’ın Silvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere bitkisel üretimde entegre mücadelesiyle ilgili eğitim verildi

Diyarbakır’ın Silvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçilere bitkisel üretimde entegre mücadelesiyle ilgili eğitim verildi.
Silvan Kaymakamlığı Hasuni toplantı salonunda verilen bitkisel üretimde entegre mücadelesiyle ilgili eğitime Silvan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hıdır Şimşek, Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık mühendisi Fırat Pala ve çiftçiler katıldı. Bitkisel üretimde entegre mücadelesiyle ilgili verilen eğitimde yabancı otlarla mücadele, buğday çeşitleri, dar yapraklı ve geniş yapraklı ot ilaçları hakkında bilgiler verildi. Entegre mücadele konusunda eğitimden sonra gereksiz kimyasal mücadelelerin önlenmiş olacağını belirten Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık mühendisi Fırat Pala, "Bu verilen eğitimden sonra biyolojik kültürel ve tüm mücadele yöntemlerini kullanarak daha etkili mücadele sağlanacaktır. Yapılan kimyasal mücadelelerin önüne geçip doğaya verilen zararın önüne geçilecektir. Entegre zararlı türlerin çevreyle ilişkilerini dikkate alarak uygun tüm mücadele yöntemlerini ve tekniklerini uyumlu bir şekilde kullanarak zararların yoğunluklarını ekonomik zarar seviyesinin altında tutan yönetim sistemidir. Bu sayede bitkisel üretim artırılacak, ilaç kalıntısı bulunmayan ürün elde edilecek, ilaçların çevreyle teması önlenecektir" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com