Silvan'da mayın patladı

Silvan'da mayın patladı
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ne bağlı Dağcılar Köyü Üçdirek Mezrası yoluna PKK'lı teröristler tarafından döşenen mayın, araç geçişinin olmadığı bir sırada patlatıldı.

Güvenlik güçleri patlamanın etkisiyle 2 metre derinliğinde 2 metre genişliğinde bir çukur açıldığını belirledi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Silvan İlçesi'ne bağlı Dağcılar Köyü ile Üçdirek Köyü'nden geçen Hazro İlçesi'ne bağlı Mutluca ile Kulp İlçesiTaşköprü Köyü arasındaki 8 kilometrelik asfalt yolun 4'üncü kilometresine PKK'lı teröristler tarafından yoldan geçecek güvenlik güçleri ile halka karşı düzenlenen patlayıcı dün saat 05.18 sıralarında infilak etti.

Patlamanın olduğu yerde tuzaklanmış başka patlayıcılar olabileceği değerlendirilirken İl Jandarma Komutanlığı tarafından uzman ve teknik güvenlik güçleri bölgeye sevk edildi. Diyarbakır Valiliği, patlamanın yolda 2 metre derinliğinde ve 2 metre genişliğinde çukur oluşturduğu, patlayıcının amonyüm nitratla güçlendirilmiş C4 olduğu ve 100 metre kablo döşenerek patlama eyleminin gerçekleştirildiğini bildirdi. Patlamanın olduğu saatlerde araç geçişi olmaması nedeniyle can veya mal kaybı olmadığı ifade edildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com