''Silvikültür Planlama'' semineri

''Silvikültür Planlama'' semineri
Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Dairesi Başkanlığınca Kütahya'da düzenlenen ''Gençleştirme, Rehabilitasyon, Orman Bakımı ve Silvikültür Planlama'' konulu seminer programı başladı.


Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Silvikültür Daire Başkanı Mustafa Kılıç başkanlığında yürütülen programa, Kütahya Orman Bölge Müdürü Yüksel Gül, Orman Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Uğur Tüfekçioğlu, orman mühendisleri Mustafa Üner ve Yılmaz Gün, İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsünden Orhan Çelik ve orman mühendisi Akın Semerci, Kütahya ve Adapazarı Orman Bölge Müdürlüklerinden yetkililer katıldı.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünde ilk olarak gençleştirme, rehabilitasyon, orman bakımı ve silvikültürel planlama konularında Silvikültür Dairesi Başkanlığı ve İç Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitüsü temsilcileri tarafından sunumlar yapıldı.
Simav Orman İşletme Müdürlüğü sorumluluk sahasında gerçekleştirilen tatbikata, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci ve Genel Müdür Yardımcısı İsmail Belen de katıldı.
Kahveci, genel ormancılık politikaları, ormancılıkta yeni açılımlar, ormancılığın gelişimi ve kayın ormanlarının koruya dönüştürülmesi konularında katılımcılara bilgi verdi.
Daha sonra tatbikat noktasında ''kayın koruya tahvil uygulaması'' yapıldı. Uygulama sonucunda bu çalışmanın değerlendirilmesi gerçekleştirilerek, katılımcılar görüşlerini bildirdi.
Seminer programının daha sonraki bölümlerinde Gediz ve Emet Orman İşletme Müdürlüğü sahasındaki ormanlarda kızılçam ve karaçamın doğal yolla gençleştirilmesi, meşe ormanlarının rehabilitasyonu, yanan karaçam alanlarında yangın sonrası yapılan silvikültürel çalışmalar ve toprak profili konularında katılımcılar bilgilendirildi.
Programın yarın sona ereceği duyuruldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com