Simav 2 gün susuz

Simav 2 gün susuz
Kütahya'nın Simav ilçesinde, içme sularının toplandığı depolarda yapılacak bakım çalışmaları dolayısıyla şehre iki gün boyunca içme suyu verilemeyeceği bildirildi.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, içme sularının toplandığı depolarda yapılacak bakım çalışmaları dolayısıyla şehre iki gün boyunca içme suyu verilemeyeceği bildirildi. 15 bin dolayındaki su abonesi durumu belediye hoparlöründen yapılan anonslardan öğrendi. Gün boyu tekrarlanan anonslarda içme sularının toplandığı biner tonluk iki ayrı depoda gerçekleştirilecek temizlik, bakım ve onarım çalışmaları dolayısıyla şehre iki gün boyunca içme suyu verilemeyeceği ve vatandaşların bu süre içerisinde hazırlıklı olmaları uyarısı yapıldı.
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, şehrin içme sularının toplandığı iki ayrı depoda iki gün sürecek bakım, onarım ve temizlik çalışmalarından dolayı vatandaşlardan anlayış beklediklerini bildirdi. Karahan, yapılan çalışmaların halkın sağlığını ilgilendirdiğini söyledi. Karahan, içme suyu depolarının yılda en az bir kez olsun temizlenmesinin halk sağlığı açısından önem arz ettiğini ve temizlik çalışmalarında bu hususta özel üretilmiş kimyasal maddeler ve teknikler kullanıldığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com