Simav, 23 nisan’da 103 yabancı uyruklu çocuk ağırlayacak

Simav, 23 nisan’da 103 yabancı uyruklu çocuk ağırlayacak
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kütahya Simav’da bu yıl da renkli görüntülere sahne olacak.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kütahya Simav’da bu yıl da renkli görüntülere sahne olacak.
Belediyenin davetlisi olarak bu yıl Azerbaycan, Makedonya ve Kuzey Osetya’dan gelecek 103 yabancı uyruklu minik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerle Simavlılara yörelerinin halk oyunlarını sergileyecek.
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, belediyenin davetlisi olarak öğretmenleri eşliğinde gelecek yabancı uyruklu 103 öğrencinin Simavlılar tarafından 4 gün boyunca evlerde misafir edileceğini bildirdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Simav’ın tarihinde üçüncü kez yabancı uyruklu öğrenci misafir edeceğini vurgulayan Kasım Karahan, yabancı öğrencilerin gönüllü vatandaşlar tarafından evlerde misafir edilmesinin ilçenin yurt dışında tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını bildirdi.
Yabancı uyruklu öğrencilerin 20 Nisan’da ilçede gelerek 24 Nisan’a kadar Simavlıların misafiri olacağını ifade eden Başkan Karahan, “Yabancı öğrencileri evlerinde konuk edecek hemşerilerime şimdiden teşekkür ediyorum. Bunun yanında öğrencilerle birlikte gelecek görevli ekip de dünyaca ünlü Eynal Kaplıcalarımızda belediyemizin şeref konuğu olarak ağırlanacak” diye konuştu.
Ülkelerinin folklor ve kültürünü tanıtacak olan misafir öğrencilere, Simavlı öğrencilerin de Türk örf ve adetlerini ve misafirperverliğini tanıtma imkanı bulacağını ifade eden Başkan Karahan, “Bu yıl üçüncü kez düzenlediğimiz programda Simavlı öğrencilerimizin dünya çocuklarıyla kaynaşmasını hedefliyoruz. Değişik kültür ve yaşam tarzlarını öğrenme imkanı sunan etkinlik geçtiğimiz yıllarda oldukça beğenildi. Evlerinde yabancı öğrencileri ağırlayan hemşerilerim misafirlerini gözyaşlarıyla uğurladı” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com