Simav 4,2 ile sallandı

Simav 4,2 ile sallandı
Kütahya'nın Simav ilçesinde bu sabah saat 04.31'de 4,2 büyüklüğünde meydana gelen depremde can veya mal kaybı olmadı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde bu sabah saat 04.31'de 4,2 büyüklüğünde meydana gelen depremde can veya mal kaybı olmadı.
19 Mayıs'ta bir kişinin ölümü, 96 kişinin yaralanması ve binlerce konutun hasar görmesine yol açan 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya'nın 26 bin nüfuslu ilçesi Simav'da, artçı sarsıntıların ardı arkası kesilmiyor. Vatandaşların bir kısmının çadır kentte, bir kısmının da evlerinin bulunduğu mahalle aralarında kurulan çadırlarda yaşamlarını sürdürdüğü Simav'da devam eden artçı sarsıntılar yüzünden hayat bir türlü normale dönemiyor. Simavlılar, bu sabaha da 4,2'lik depremle uyandı. Boğaziçi Üniversitesi
Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Merkezi'nden edinilen bilgiye göre bu sabah saat 04.31'de yerin 5.4 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, can veya mal kaybına yol açmadı. Sarsıntının şiddetiyle kendilerini sokağa atan vatandaşlar, kısa süreli panik yaşadı.
Depremin can ve mal kaybına yol açmaması tek teselli kaynağı olurken, Mustafa Çınar isimli vatandaş her artçı sarsıntının hasarlı evlerden bir şeyler kopardığını söyledi.

SİMAV'DAKİ DEPREM -GECE YAŞANAN 4,2 BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ DEPREMİN ARDINDAN BÖLGEDE 5 SAATTE 5 SARSINTI KAYDEDİLDİ
Kütahya'nın Simav ilçesinde, saat 04.31'da yaşanan 4,2 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede 5 saatte 5 sarsıntı kaydedildi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre, merkez üssü Simav olan saat 04.31'de 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Kütahya il merkezi ve birçok ilçesinde hissedilen bu depremden sonra Pazarlar ilçesinde saat 04.37'de 2,6, Simav'da saat 04.42'de 2,4, 04.53'de 2,8, 06.21'de 2,8, Emet ilçesine bağlı Örencik beldesinde ise saat 09.16'da 2,6 büyüklüklerinde sarsıntılar oluştu.
Bölgedeki vatandaşların hissetmediği bu sarsıntıların, 5 ile 6,7 kilometre arasındaki derinliklerde meydana geldiği ifade edildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com