Simav 4,3 ile sallandı

Simav 4,3 ile sallandı
Kütahya'nın Simav ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün tespitine göre, saat 09.40'da merkez üssü ilçe merkezine 28 kilometre uzaklığındaki İnlice köyünde 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi. 
Derinliği 5,1 kilometre olan depremi hisseden bazı vatandaşlar, evlerinden çıkarak bir süre dışarıda bekledi. 
Çevre ilçelerde de hissedilen depremin, ilk belirlemelere göre can veya mal kaybına yol açmadığı öğrenildi. 
 
-“İLÇEMİZDE HERHANGİ BİR CAN VE MAL KAYBI OLMADI'' -
Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, ilçeye bağlı İnlice köyünde meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki depreme ilişkin, ''Simav yine 4,3 büyüklüğünde bir depremle sallandı. Depremin gündüz olması bizim için sevindirici bir unsur. İlçemizde herhangi bir can ve mal kaybı olmadı'' dedi. 
Ünal,  yaptığı açıklamada, saat 09.40'da merkez üssü ilçe merkezine 28 kilometre uzaklığındaki İnlice beldesinde 4,3 büyüklüğünde depremin meydana geldiğini anımsatarak, ilçede can ve mal kaybının olmadığını söyledi. 
''Simav yine 4,3 büyüklüğünde bir depremle sallandı'' diyen Ünal, şunları kaydetti: 
''Depremin gündüz olması bizim için sevindirici bir unsur. Çünkü bu deprem gece olsaydı ilçe tek vücut olacaktı ve herkes duyacaktı. Bunun sonucunda da, psikolojik etkisi yüksek olacaktı. Bu tür depremlere karşı tüm tedbirleri aldık. Orta ve hasarlı binaları boşalttık. Herkesi dikkatli olmaya çağırıyorum. Tüm Ege sallanıyor. Bütün Ege'de deprem beklentisi var. İklimler ve mevsimler değişti. Depremlerle yaşamaya alışacağız. Vatandaşımızdan tedbirli olmasını bekliyoruz. Herkese geçmiş olsun.'' 
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün tespitine göre, saat 09.40'da merkez üssü ilçe merkezine 28 kilometre uzaklığındaki İnlice köyünde 4,3 büyüklüğünde deprem kaydedilmiş, derinliği 5,1 kilometre olan depremi hisseden bazı vatandaşlar, evlerinden çıkarak bir süre dışarıda beklemişti. 
 
-DEPREME ALIŞAN SİMAV 4,3’LÜK SARSINTIYI HİSSETMEDİ-
 Kütahya’nın Simav ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 2009 yılından bu yana 3 önemli deprem ve 30 bin artçının meydana geldiği ilçede sabahki deprem hissedilmedi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ve Ulusal Deprem İzleme İstasyonu'ndan edinilen bilgiye göre, bugün saat saat 09.40'ta, Simav’a 26 kilometre mesafedeki İnlice köyünde, yerin 5.1 kilometre derinliğinde 4,3 büyüklüğünde yeni bir deprem kaydedildi. Depremi hissetmediklerini ifade eden vatandaşlar, “Bu tür küçük depremlere alıştık artık. Zaten sürekli sallanıyoruz” dedi.
4,3'lük depremin ardından en büyüğü 3, en küçüğü 2,5 olmak üzere 4 ayrı artçı kaydedildi. 
Depremlerin ilçe merkezi ve köylerinde devam ettiğini ifade eden Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, vatandaşlardan tedbirli davranmalarını ve yıkılmayan ağır hasarlı binaların çevresinden uzak durmalarını istedi.
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com