Simav 7 aydır hastane yapacak yer arıyor

Simav 7 aydır hastane  yapacak yer arıyor
Sağlık Bakanlığının Kütahya Simav’da yapacağı 150 yataklı hastanenin yeri konusunda 7 aydır karar verememesi ilçede günün konusu oldu.
Sağlık Bakanlığının Kütahya Simav’da yapacağı 150 yataklı hastanenin yeri konusunda 7 aydır karar verememesi ilçede günün konusu oldu. 
Ocak 2012’de başlayan yer arayışlarının artık sonlandırılmasını beklediklerini dile getiren Simavlılar ilçedeki mevcut 150 yataklı Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinin depremlerden dolayı boşaltılan 2 bloktan ötürü yaşadıkları sağlık sorunlarının çözümü için başka il ve ilçelere gitmek zorunda kaldıklarını, bu durumunda hem maddi hem de manevi açıdan kendilerini mağdur ettiğini ifade ediyor.
15 üyeden oluşan Belediye Meclisi son olarak 5 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 21.30 da Belediye Başkanı Kasım Karahan başkanlığında Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirdiği ikinci oturumda hastanenin Şehir Stadının bulunduğu 28 bin metrekarelik alana yapılması yönündeki Valilikten gelen imar planı değişiklik isteğini görüştü.
Oylamaya katılan 4 DP’li üyenin yanı sıra Belediye Başkanı Kasım Karahan ve bir MHP’li üye hastanenin şehir stadının bulunduğu alana yapılması için gereken imar değişikliğine olumlu yönde oy kullanırken, 5 AK Partili ve 2 CHP’li üyenin olumsuz yöndeki oylarıyla hastanenin Şehir Stadına yapılmasını sağlayacak imar planı değişiklik talebi 7’ye karşı 6 oyla ret edilmiş oldu.
Hastanenin Simav Şehir Stadına yapılması yönündeki talebin de olumsuz yönde sonuçlanması üzerine vatandaşlar gecikmeye tepki gösterdi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com