Simav Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor

Simav Başbakan Erdoğan'a hazırlanıyor
Kütahya'nın Simav ilçesi, TOKİ tarafından tamamlanan 928 kalıcı afet konutunun açılışını yapmak üzere önümüzdeki günlerde ilçeye gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hazırlanıyor.

Kütahya'nın Simav ilçesi, TOKİ tarafından tamamlanan 928 kalıcı afet konutunun açılışını yapmak üzere önümüzdeki günlerde ilçeye gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hazırlanıyor.

Başbakan Erdoğan'ın Simav'a geleceği tarih henüz netlik kazanmasa da geçtiğimiz hafta sonu Van'da yaptığı konuşmada, “Tamamlanan Afet Konutlarını hizmet açmak üzere önümüzdeki günlerde Simav'a gideceğim” yönündeki sözü ilçe merkezi ve özellikle de 928 kalıcı konutun bulunduğu Muradınlar Mahallesinde hummalı bir çalışmanın başlamasına yetti.
Başbakan Erdoğan'ın ilçesine gelmesini fazlasıyla önemsediklerini ifade eden DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, “Sayın Başbakanımız bu yıl içerisinde ilçemize ikinci kez teşrif edeceklerdir. 3 Temmuz 2011 tarihindeki ziyaretinden son derece memnun kaldık. Şimdi de 19 Mayıstaki 5,9'luk depremde evleri ağır hasar gören depremzedeler için yaptırılan 928 kalıcı konuta vatandaşları yerleştirmek amacıyla gelecek olması bizleri ve Simav halkını mutlu etmeye yetmektedir. Sayın Başbakanımızdan ilçemizin eksikliklerinin giderilmesi yönünde taleplerimiz olacak. Bu ziyareti bir fırsat bilip sıkıntılarımızı kendisine anlatma imkanımız olacak. Bu yüzden geleceği tarih netleşmese de her an gelecekmiş gibi hazırlıklarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Sayın Başbakanımızı Simav'ın dillere destan misafirperverliği ile karşılayıp ağırlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.
AK Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişini teşkilat olarak dört gözle beklediklerini ve bununla ilgili her türlü hazırlıklarını tamamladıklarını kaydetti.
Başbakan Erdoğan'ın Simav'a gelecek olması ile ilgili en büyük hazırlık Muradınlar Mahallesinde sürüyor. 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan 928 kalıcı Afet Konutuna vatandaşları yerleştirmek üzere Simav'a gelecek olan Başbakan Erdoğan'ı eksiksiz bir şekilde karşılamak için müteahhit firmalar bu günlerde çalışmalarını yoğunlaştırdı.
Tamamlanan konutların bulunduğu bölgede 24 saat devam eden çalışmaların çevre düzenlemesi yönünde yoğunlaştığı gözleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com