Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan:

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan:
Kütahya Simav'da 19 Mayıs 2011'deki 5,9’luk depremde etkilenen orta hasarlı 449 bina için güçlendirme çalışmaları hız kazandı.

Kütahya Simav'da 19 Mayıs 2011'deki 5,9’luk depremde etkilenen orta hasarlı 449 bina için güçlendirme çalışmaları hız kazandı.
Güçlendirme projesi yapılırken önceki dönemlerde statik ve mimari projelerine bağlı kalmayarak ilave ve çekme katlarla bina içerisinde proje dışında kafasına göre değişiklikler yapan bina sahipleri ise büyük sorun yaşıyor.
DP’li Belediye Başkanı Kasım Karahan proje dışında binasında değişiklik yapanların şimdi güçlendirme çalışmalarında yaşadıkları sorunları üzülerek izlediğini bildirdi.
Güçlendirme projesi yaptıran bina sahiplerinin önceki dönemlerde yaptırdıkları ilave ve çekme katlarla bina içerisindeki değişiklikleri şimdi aslına uygun hale getirmek için yıkmak zorunda kaldıklarını üzülerek izlediğini dile getiren Başkan Karahan, "29 Mart 2009'da iş başına geldiğimde benim dönemimde statik ve mimari projesi dışında ilave ve çekme katlarla bina içerisindeki değişiklikler döneminin bittiğini bildirmiştim. Proje dışında yapılan bu değişikliklerin 19 Mayıs 2011'deki 5.9'luk depremin ardından bina sahiplerinin başına nasıl bir dert açtığı şimdi daha net anlaşılıyor. Bu hususta kararlılığım beni haklı çıkardı. Ancak proje dışında yapılan ilave ve çatı katlarla bina içerisindeki değişikliklerin güçlendirme projesine kurban gitmesini üzülerek izliyorum. Benim dönemimde kimseye ilave ve çekme kat ile bina içerisindeki değişikliklere izin verilmeyecek" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com