Simav Belediyesi'nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı

Simav Belediyesi'nin Nisan Ayı Meclis Toplantısı

Kütahya Simav Belediyesi Nisan ayı olağan Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Kasım Karahan Başkanlığında yapıldı. Toplantının 14 gündem maddesi tek tek görüşülerek karara bağlandı. Toplantı, Encümen ve Meclis İhtisas Komisyonlarının seçimiyle başladı. Encümen üyeliğine Mehmet Uluer ve Mustafa Ata, Plan Bütçe Komisyonuna Şaziye Karabacak, Mehmet Uluer, Doğan Eren, Filiz Özlüer, Münire Obuz, İmar Komisyonuna Oğuz Sevinç, Erhan Kaymaz, Mustafa Ata ve Kamil Ulus seçildi. Daha sonra Belediye Başkanlığının 2009 yılı faaliyet Raporlarının görüşülmesine geçildi.
Belediye birimlerinin 2009 yılı çalışmalarının yer aldığı 65 sayfalık rapor, meclis üyelerinin isteği ile birim amirleri tarafından tek tek okundu. Yaklaşık 2 saat süren faaliyet raporunun okunmasından sonra görüşmelere geçildi. Belediye Başkanı Karahan'ın teamül gereği katılmadığı bu bölümü Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Eren Yönetti.
Toplantıda hazır bulunan AK Partili 5 üye 2009 yılında önemli yatırım yapılmadığını gerekçe göstererek faaliyet raporuna hayır yönünde oy kullanırken DP, CHP ve MHP'li 9 üye evet yönünde oy kullanınca faaliyet raporu 9'a karşı 5 oyla kabul edildi.
2009 yılı faaliyet raporunun ardından Belediye Meclisinde ele alınan Yazı İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler, Kültür ve Sosyal İşler, Eynal Kaplıcaları, İnsan Kaynakları, Eğitim ve Zabıta Müdürlüğüne ilişkin görev ve çalışma yönetmelikleri oy birliği ile kabul edildi.
Gündemde yer alan kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu projeleri yapımı için İller Bankasına yetki verilmesi, şehir içi cadde ve sokaklardaki otopark yerlerinin ve ücretlerinin belirlenmesi ile revizyon ve nazım imar planı konuları komisyonlara havale edildi.
Meclis üyeleri ayrıca, Galericiler Sitesinde hafta sonları kurulan açık oto pazarına giren her araçtan 5 TL ücret alınmasını, gerekirse ücretin makul seviyeye çekilmesine karar verirken her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında ilçede Mali Müşavirlik yapan Şair Osman Karaaslan tarafından “Geleneksel Simav Şairler Şöleni”nin bundan böyle belediye himayesinde gerçekleştirilmesine karar verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com