Simav-Bursa Yolundaki Tehlikeye Dikkat!

Simav-Bursa Yolundaki Tehlikeye Dikkat!
CHP Simav İlçe Başkanı Kasım Öner yaptığı açıklamada Simav-Bursa arasındaki Dağardı yolu ile ilgili söylendiği gibi bir projesine rastlamadıklarını bildirdi.

CHP Simav İlçe Başkanı Kasım Öner yaptığı açıklamada Simav-Bursa arasındaki Dağardı yolu ile ilgili söylendiği gibi bir projesine rastlamadıklarını bildirdi. CHP Milletvekilleri'nden aldıkları bilgiye göre, Simav Dağardı ve Bursa yolunun Balıköy'e kadar olan kısmı için proje var mı yok mu tartışmalarının yaşandığı şu günlerde projenin olmadığını öğrendiklerini söyleyen Öner, “Bu yolun devlet kayıtlarında bir projesi varsa bu iddia sahipleri tarafından ortaya konmalıdır. 2010 yılı bütçesinde bu yol için ne kadar ödenek ayrıldığı iktidar mensupları tarafından beyan edilmelidir. Yoksa havanda su dövülmeye devam edilecektir” dedi.
Esas Simav için başka bir tehlikeye dikkat çekmek istediğini belirten Kasım Öner, “Etrafımızdaki çalışma yapılan yollara dikkat çekmek istiyorum. Haritayı şöyle bir gözünüzün önüne getirin. Bursa Harmancık arası yol çalışmaları bitmiştir. Harmancık Tavşanlı arası ise zaten iyi bir yoldur. Öte yandan bu tarafta Gediz ile Uşak arası yolun duble yol olması için proje ihalesi yapılmış olup yakında çalışmalara başlanacağı ifade edilmektedir. Sırada bahsettiğim bu iki yolu birleştirecek olan Tavşanlı, Emet, Gediz arasındaki yolun yapımı vardır. Bu güzergah bizim Dağardı Balıköy mesafesinden daha kısadır. Dolayısıyla eğer bu yol genişletilirse Simav by-pas edilmiş olacaktır. Yeni güzergah Bursa, Tavşanlı, Gediz, Uşak ve Antalya şeklinde olacaktır” dedi.
Eğer siyasiler ve sivil toplum kuruluşları olarak Bursa ve Uşak illerinde lobi faaliyetine başlanmaz ise Simav Bursa yolunu yaptırmamızın hayal olacağının altını çizen Öner, “Hazır bütçe görüşmelerinin yapıldığı bu süreçte hemen harekete geçilmesi lazımdır” şeklinde konuşmasını tamamladı .(M.Aksu)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com