Simav cazibe merkezi oldu

Simav cazibe merkezi oldu
Termal zenginlikleri ve jeotermal enerji ile şehir ısıtması gibi özellikleri yüzünden İç Ege'nin şirin ilçesi Simav son günlerde yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldi. Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın ilçede yatırım yapacaklara yöneli

Termal zenginlikleri ve jeotermal enerji ile şehir ısıtması gibi özellikleri yüzünden İç Ege'nin şirin ilçesi Simav son günlerde yatırımcılar için cazibe merkezi haline geldi. Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın ilçede yatırım yapacaklara yönelik çağrısı üzerine yatırımcılar belediyenin kapısını çalmaya başladı.
Son olarak ilçede 500 öğrencilik kapasiteli Yurt inşaatını yapan merkezi Eskişehir'deki GÜMA İnşaat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketinin sahibi Türker Şahin Belediye Başkanı Kasım Karahan'ı makamında ziyaret ederek Almanya'nın Essen şehrinde faaliyet gösteren AO CONSULT Danışmanlık Şirketinin Simavlı sahibi Ayşe Özkan'ın tavsiyesi üzerine ilçede termal turizm alanında yatırım yapmak istediğini bildirdi. Yatırımcının teklifini olumlu bulan Başkan Karahan Belediye Meclisi Toplantısına davet ettiği yatırımcı Türker Şahin ile danışmanı Ayşe Özkan'ı Meclis üyelerini bilgilendirmelerini talep etti.
Yatırımcı Türker Şahin Simav'a termal turizmi tesisi ile Fizik tedavi ve Rehabilitasyon merkezi adı altında yatırım yapmayı planladığını anlattı. Başkan Karahan ve 15 kişiden oluşan Simav Belediye Meclisi üyeleri yatırımcı Türker Şahin'e her konuda yardımcı olmaya söz verdi, yatırıma bir an önce başlamasını istedi. Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, ilçesine yatırım yapmayı düşünen özel sektöre elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştıklarını kaydetti.
Simav Eynal Kaplıcaları'nın termal turizm açısından yatırıma son derece müsait bir yer olduğuna dikkat çeken Karahan, kaplıcada bu güne kadar yapılan yatırımları belediyenin gerçekleştirdiğini, bunun sonucu olarak da yatırımların yıllardır istenilen düzeye ulaşmadığını bildirdi.
Yerli ve yabancı yatırımcılara ihtiyaçları bulunduğunu ifade eden Karahan, Simav başta olmak üzere Eynal Kaplıcalarına yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı özel sektör temsilcilerine her türlü kolaylığı sağlamaya hazır olduklarını vurguladı. Karahan, 'Simav'ın lehine olan her şeyin altına imzamızı atarız. Aleyhine olacak hiçbir şeye de imzamızı atmayız” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com