Simav Devlet Hastanesi'nde iki blok boşaltıldı

Simav Devlet Hastanesi'nde iki blok boşaltıldı
Kütahya'nın Simav ilçesinde,19 Mayıstaki 5,9'luk depremden etkilenen Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'nin iki bloğu boşaltıldı.

Personel ve hasta yakınlarının yardımıyla birisi 5, diğeri 2 yıl önce yapılmış hastanenin sağlam kalan 2 blokundaki odalara yerleştirilen hastalar kalabalık ortamdan şikayetçi oldu.

Baştabip Op. Dr. Naci Çağlar, Sağlık Bakanlığı'nın emirleri, Kaymakam Yüksel Ünal'ın talimatıyla (A) ve (B) bloklarını boşalttıklarını, hastaları da personel ve hasta yakınlarının yardımıyla birisi 5, diğeri 2 yıl önce yapılmış iki bloktaki tek ve iki kişilik odalara yerleştirmek zorunda kaldıklarını bildirdi.

185 yatak sayısının 90'a düştüğünü ifade eden Baştabip Naci Çağlar, vatandaşların daha fazla sıkıntı çekmemesi için yeni hastane yapımının hızlandırılmasını beklediklerini bildirdi. Sağlık Bakanlığı'nın 19 Mayıstaki 5.9'luk depremden etkilenen (A) ve (B) bloklarının boşaltılması yönündeki emirlerini uyguladığını ifade eden Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, "Sağlık Bakanlığı'nın bu binaların riskli olduğunu ve derhal boşaltılması yönündeki talimatını uyguladım" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com