Simav dünya çocuklarınıkucaklamaya hazırlanıyor

Simav dünya çocuklarınıkucaklamaya hazırlanıyor
Kütahya'nın Simav ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 4 ülkeden gelecek 91 çocuk ve 46 konuğu ağırlamaya hazırlanıyor.

Kütahya'nın Simav ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında 4 ülkeden gelecek 91 çocuk ve 46 konuğu ağırlamaya hazırlanıyor.
Belediye Başkanı Kasım Karahan, 20 Nisan 2010 Çarşamba günü belediyenin davetlisi olarak Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan ve Moldova'dan gelecek konukların 25 Nisan tarihine kadar ilçede kalacaklarını ve bu süreçte sergileyecekleri folklor gösterileriyle ülkelerini tanıtacaklarını bildirdi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Simav'ın tarihinde ikinci kez yabancı uyruklu öğrenci misafir edeceğini vurgulayan Kasım Karahan, 91 yabancı öğrencinin gönüllü vatandaşlar tarafından evlerde misafir edilmesinin ilçenin yurt dışında tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını söyledi.
Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan ve Moldova'dan gelecek 91 yabancı öğrencinin 20 Nisan'da ilçede olacağını ve 25 Nisan'a kadar Simavlıların misafiri olacağını ifade eden Başkan Karahan, “Yabancı öğrencileri evlerinde konuk edecek hemşerilerime şimdiden teşekkür ediyorum. Bunun yanında öğrencilerle birlikte gelecek 46 kişilik görevli ekip de dünyaca ünlü Eynal Kaplıcalarımızda belediyemizin şeref konuğu olarak ağırlanacak” diye konuştu.
Ülkelerinin folklor ve kültürünü tanıtacak olan misafir öğrencilere, Simavlı öğrencilerin de Türk örf ve adetlerini ve misafirperverliğini tanıtma imkanı bulacağını ifade eden Başkan Karahan, “Bu yıl ikinci kez düzenlediğimiz programda Simavlı öğrencilerimizin dünya çocuklarıyla kaynaşmasını hedefliyoruz. Değişik kültür ve yaşam tarzlarını öğrenme imkanı sunan etkinlik geçtiğimiz yıl oldukça beğenildi ve evlerinde yabancı öğrencileri misafir eden Simavlılar misafirlerini gözyaşlarıyla uğurladı” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com