Simav Eğitim-Bir Sende bayrak değişimi

Simav Eğitim-Bir Sende bayrak değişimi
850 eğitimcinin görev yaptığı Kütahya Simav'ın en çok üyeye sahip sendikası Eğitim Bir-Sen'de görev değişikliği gerçekleşti. 8 yıllık sendikacı Tevfik Karabacak görevi 26 yıllık eğitimci Kız Meslek Lisesi Müdürü Halil Aktay'a Melisa Otel

850 eğitimcinin görev yaptığı Kütahya Simav'ın en çok üyeye sahip sendikası Eğitim Bir-Sen'de görev değişikliği gerçekleşti. 8 yıllık sendikacı Tevfik Karabacak görevi 26 yıllık eğitimci Kız Meslek Lisesi Müdürü Halil Aktay'a Melisa Otel'de düzenlenen İşyeri Temsilcilerinin de katıldığı yemekli toplantıda devretti.
Duygusal sahnelerin de yaşandığı yemekli toplantıda görevi devralan Halil Aktay, tecrübeli sendikacı Tevfik Karabacak'ın deneyimlerinden yararlanacaklarını kaydetti.
Tevfik Karabacak'ın 8 yıldır sürdürdüğü sendika başkanlığından tüzük gereği ayrılmak zorunda kaldığını dile getiren Halil Aktay,” Tüzük gereği sendika yönetiminde bir görev değişimi oldu. 8 yıl sendikamıza önemli hizmetlerde bulunan Tevfik Karabacak başkanımıza yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Sendikamızın bir hatırası olarak da kendisine huzurlarınızda plaket takdim ediyorum” dedi.
Plaket takdiminde duygulanan Eğitim-Bir Sen'in eski başkanı Tevfik Karabacak yaptığı kısa konuşmasında,” 8 yıl görev yaptığım sürecin sonuna geldik. Bir sene öncesi sağlık sorumlarım nedeniyle bırakacağımı söylediğimde arkadaşlarım görevi bıraktırmamıştı ama artık sürecin sonuna geldik. Görevi arkadaşlarıma bırakıyorum. Yeni yönetime başarılar diliyorum” diye konuştu.
850 eğitimcinin görev yaptığı Simav'da Eğitim-Bir-Sen'e 456, Eğitim-Sen'e 60, Türk Eğitim Sen Sendikasına da 200 eğitimci kayıtlı bulunuyor. 134 eğitimcinin ise hiçbir sendikaya üye kaydı bulunmuyor.
Eğitim-Bir Sen tarafından gerçekleşen görev değişikliği toplantısında Ak Parti Simav İlçe Başkanı Mehmet Yağcı, İl Genel Meclisi Üyeleri Kahraman Aktay, Ali Osman Ergün ve Mehmet Karaca'da hazır bulundu.
Yemeğin ardından bir araya gelen sendika işyeri temsilcileri mesleki sorunlarını görüştü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com