Simav esnafı, Bursa'da Kapalı Çarşı'yı gezdi

Simav esnafı, Bursa'da Kapalı Çarşı'yı gezdi
Kütahya Simav'da üzeri kapatılmak istenen Tarihi Şadırvanlar Çarşı Esnafı, belediye tarafından Bursa Kapalı Çarşı'da gezdirildi.

Kütahya Simav'da üzeri kapatılmak istenen Tarihi Şadırvanlar Çarşı Esnafı, belediye tarafından Bursa Kapalı Çarşı'da gezdirildi. Bursa Kapalı Çarşıdaki yoğun alışverişi gören esnaflar Simav Tarihi Şadırvanlar çarşısının da aynı Bursa Kapalı Çarşı gibi üzerinin kapatılmasını istedi.
Simav heyetini Bursa'da Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdür Yardımcısı Servet Hocaoğlu karşıladı. Servet Hocaoğlu önderliğinde Bursa Kapalı Çarşı'yı gezen Simavlı 36 esnaf, yoğun alışverişi görünce şaşkına döndü.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdür Yardımcısı Servet Hocaoğlu, Kapalı Çarşı'daki alışveriş yoğunluğunun tarihi dokusundan kaynaklandığını bildirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Osmanlı Çarşılar Birliği oluşturduklarını ve Basra'dan Üsküp'e kadar çok sayıda belediyenin yer aldığı Birliğe Simav Belediyesini de eklemek istediklerini vurgulayan Servet Hocaoğlu, Temmuz ayında Bursa'da toplanacak Osmanlı Çarşılar Birliği Toplantısı'na Simav Belediyesi'nin de katılmasını arzuladıklarını bildirdi. Simavlı esnaflar daha sonra Bursa Çarşıları Birliği yönetimi ile bir araya gelen sorunlarını masaya yatırdı.
Bursa Kapalı Çarşı gezisinin Tarihi Şadırvanlar Çarşısı esnafının bakış açısını değiştirdiğini ifade eden Simavlı esnaf Salim Gümüştepe, ”Tarihi Şadırvanlar çarşımızın üzerinin Belediye tarafından kapatılmasına bir an önce başlanmasını istiyoruz.
Bursa'daki alışveriş yoğunluğunu gördükten sonra çarşımızın üzerinin kapatılmasına Simavlı esnaflar olarak bizlerde destek sağlamaya hazırız” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com