Simav esnafına müjde

Simav esnafına müjde
Kütahya Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan, kooperatif vasıtası ile Türkiye Halk Bankası'ndan kredi kullanan ve borçlarını ödememeleri nedeniyle kooperatif takibine uğrayan ortakların, takipteki kredi borçlarına,

Kütahya Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan, kooperatif vasıtası ile Türkiye Halk Bankası'ndan kredi kullanan ve borçlarını ödememeleri nedeniyle kooperatif takibine uğrayan ortakların, takipteki kredi borçlarına, ödeme kolaylığı sağlanması için yeni bir düzenleme yapıldığını bildirdi.
Kamuoyunda “Torba Yasa” olarak bilinen 6111 Sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkındaki kanunun yürürlüğe girmesi ile bir çok kesimde olduğu gibi esnaf ve sanatkarların da kamuya olan borçlarına yeniden yapılandırma olanağı sağlandığını ifade eden Aydoğan, “ Bu durumda olan kooperatif ortaklarımız 15 Nisan 2011 tarihine kadar kooperatifimize başvurmaları halinde 31 Aralık 2010 tarihine kadar kooperatif takibindeki borçlarına yeniden yapılandırma olanağı getirilmiştir. Takibe intikal eden anapara borcunun 1/3'ünü peşin, kalanı 2 taksitte ödeyenlerden, temerrüt faizi tahsil edilmeyecek.
Takipteki kredi borcunu yılsonuna kadar taksitlendirme talebinde bulunanlara; borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvurunun yapıldığı tarihe kadar yüzde 5 temerrüt faizi uygulanarak, tespit edilecek toplam borç yılsonuna kadar aylık eşit taksitler halinde faizsiz olarak taksitlendirilecektir. Takipteki kredi borcunu 24 aya kadar taksitlendirme talebinde bulunan ortaklara; borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvuru yapıldığı tarihe kadar yıllık yüzde 12 temerrüt faizi uygulanarak toplam borç tespit edilecek ve 24 aya kadar aylık eşit taksitler halinde faizsiz olarak taksitlendirilecektir. İki taksiti, üst üste ödemeyenlerin taksitlendirme işlemleri ise iptal edilecektir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com