Simav HEM'den Voleybol Kursu

Simav HEM'den Voleybol Kursu
Kütahya Simav Halk Eğitim Merkezinin, Simav Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği yaz voleybol kursu sona erdi.

Kütahya Simav Halk Eğitim Merkezinin, Simav Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği yaz voleybol kursu sona erdi.
Çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve topluma yararlı bireyler haline getirmek için yapılan kursta 8 ila 14 yaş arası 18 öğrenci sertifika aldı.
Yaklaşık iki ay süren kursta çocuklara voleybol sporunu sevdirmeyi amaçladıklarını dile getiren kurs görevlisi Beden Eğitimi Öğretmeni Mustafa Sapmaz, “Burada bir çok gencimiz boş vakitlerini değerlendirme imkanı buldu. Gençlerimize bu imkanı sağlayan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Seymanoğlu ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Bilgin'e öğrencilerim ve aileleri adına teşekkür ediyorum” dedi.
Öğrenciler adına konuşan Mehmet Özkaya ise, “Bize bu sosyal- sportif aktiviteyi hazırlayarak yaz tatilimizi en iyi şekilde geçirmemizi sağlayan Abdullah Seymanoğlu, Mustafa Bilgin, kurstan sorumlu Tuncay Kaçar ve hocamız Mustafa Sapmaz'a arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.
Çocukların ülkenin geleceği olduğunu söyleyen Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Seymanoğlu, “ Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve onların sağlıklı, sportif, kendine güvenen, başarılı, sorumluluk sahibi ve devletine yararlı bireyler olmalarına yardımcı olmak hepimizin görevi. Biz böyle bir kursu açarak gençlerimize faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Gelecek yıl daha geniş kapsamlı sportif kurslarımız devam edecek” şeklinde konuştu.
Gençlere yönelik sosyal-sportif faaliyetlerin her zaman içinde olacaklarını belirten Simav Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Bilgin, “Spor tesislerimizi, malzemelerimizi ve personelimizi gençlerin hizmetine sunmaya her zaman hazırız. Gençlerimizin topluma yararlı bireyler olarak yetişmesinde katkımız olması bizi mutlu eder” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından kursa katılan öğrencilere sertifikaları verildi. Sertifika alan öğrenciler arasında en dikkat çekici olanı 8 yaşındaki Aziz Can Gündoğan oldu. Küçük yaşına ve boyuna rağmen kursu başarıyla bitiren Azizcan'ın mutluluğunu arkadaşlarına sarılarak paylaştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com