''Simav hemen afet bölgesi ilan edilmelidir''

''Simav hemen afet bölgesi ilan edilmelidir''
Demokrat Parti (DP) Kütahya İl Başkanı Atila Palangalı, 5.9 büyüklüğünde deprem meydana gelen Simav'ın hemen afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini bildirdi.

Demokrat Parti (DP) Kütahya İl Başkanı Atila Palangalı, 5.9 büyüklüğünde deprem meydana gelen Simav'ın hemen afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini bildirdi.
Palangalı, yaptığı yazılı açıklamada, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek'in Simav'a giderek, çadır kentte kalan afetzedelerle görüştüğünü hatırlattı.
Simav'da tam bir felaket yaşandığını ve bu felaketi bizzat gördüklerini belirten Palangalı, şunları kaydetti:
''Simav'da birçok bina hasar görmüş, oturulamaz duruma gelmiştir. Simav hemen afet bölgesi ilan edilmelidir. Bölgenin afet bölgesi kapsamına alınması, halkın yaralarının bir nebze olsun sarılması yönünde olumlu bir karar olacaktır. Simav esnafının, tüccarının, sanayicisinin, çiftçisinin, köylüsünün devlet ve özel bankalara olan borçlarının acil bir kanun ya da kanun hükmündeki kararname ile faizsiz uzun vadeli olarak yapılandırılması gerekmektedir. Devletin şefkatli ve sıcak elleri, bir an önce o bölgedeki ilçelere, beldelere, köylere uzanmalıdır. O bölge dışındaki yatırımlar durdurularak doğrudan Simav halkını desteklenmesi ve yaşam koşullarının en iyi hale getirilmesi, Simav'ın sadece kısa dönemde değil, uzun ve istikrarlı bir gelecek çizilerek devlet yardımlarının ivedi şekilde aktarılması, yaralarının sarılması doğru olacaktır.
Simav halkı acı çekerken siyaset yapmaya çalışan, depremzedeleri ziyaret etme bahanesiyle utanç verici şekilde seçim otobüsü ve minibüsleriyle çadır kente gelerek oralarda slogan atan, depremzedelerin olduğu yeri miting meydanı haline çevirmeye kalkan ve siyasi çıkar sağlayacağını sanan bazı sol tandanslı siyasi partilerin halini gördük ve bir kez daha üzüldük. Depremzedelerin olduğu yer, miting alanı değildir. Biz DP olarak bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak Genel Başkanımız Namık Kemal Zeybek, Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Uğur Ener ile birlikte depremzedeleri ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerimizi ilettik ve sorunlarını öğrendik. Ulusal basın yoluyla bu sorunları dikkatlere sunduk.''
Palangalı, 27 Mayıs'ta Kütahya'da Genel Başkan Namık Kemal Zeybek'in katılımıyla yapmayı planladıkları mitingin deprem dolayısıyla ertelendiğini duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com