Simav hükümet binası yıkılıyor

Simav hükümet binası yıkılıyor
19 Mayıs 2011’deki 5,9’luk depremin vurduğu Kütahya Simav’da 34 yıllık Hükümet Binasının yıkımı ilçede günün konusu oldu.

19 Mayıs 2011’deki 5,9’luk depremin vurduğu Kütahya Simav’da 34 yıllık Hükümet Binasının yıkımı ilçede günün konusu oldu.
Dev iş makinelerinin yardımıyla üç gündür süren yıkım çalışmalarını vatandaşlarda yakından izliyor.
İtfaiyenin tazyikli su tutarak destek verdiği çalışmaları yerinde inceleyen kaymakam Yüksel Ünal, 19 Mayıstaki 5.9’luk depremden orta hasarlı etkilenen 4 katlı bin 500 metrekarelik hükümet binasını güçlendirme yapmak yerine başka bir yere yenisini yapmanın daha mantıklı bir iş olacağını düşündükleri için yıkımına karar verdiklerini bildirdi.
Otogar çevresinde 7 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine yapılan yeni hükümet binasının çağdaş görüntüsü ile Simav’da modern bir görünüm kazandıracağını ifade eden Kaymakam Ünal, “Yıkılan hükümet konağında en son görev yapan kaymakam ben oldum. Önümüzdeki birkaç aylık süreçte hizmete açılması planlanan yeni hükümet konağında da ilk görev yapan kaymakam ben olacağım için çok mutluyum” dedi.
Yeni hükümet konağının tamamlanması ile birlikte kaymakamlık başta olmak üzere zor şartlar altında ilçenin dört bir köşesinde görev yapan resmi kurumların tek bir çatı altında toplanmasının vatandaşlara işlerini görmede büyük kolaylıklar sağlayacağını dile getiren Kaymakam Ünal, “Şimdi güle oynaya yıktığımız hükümet konağımızın yenisini de inşallah yine güle oynaya vatandaşlarımızla birlikte açarız” dedi.
Çalışmaları yakından takip etmek için her gün Cumhuriyet Meydanına gelen Kaymakam Ünal’a vatandaşlarda alkışlarıyla destek veriyor.
Simav’ın en işlik ve merkezi yeri sayılan Cumhuriyet Meydanını süsleyen Hükümet Konağının yıkım çalışmalarını meraklı gözlerle izleyen vatandaşlarda yıkım çalışmaları esnasında 19 Mayıstaki 5.9’luk depremin şokunu bir kez daha yaşadıklarını kaydetti.
Bazı vatandaşlarda Hükümet Konağının yıkıldığı yerin yeşil alan olacak olmasını olumlu bulduklarını bildirdi.
Süleyman Kınık isimli vatandaş, “Depremin şokunu yaşıyoruz. Yıkım ile birlikte bu binada yaşadığımız hatıralarımızın da kaybolup gittiğine tanık oluyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com