Simav itfaiyesi güçlendi!

Simav itfaiyesi güçlendi!
Kütahya'nın Simav Belediyesi, deprem ve trafik kazalarında vatandaşa daha hızlı bir hizmet sunabilmek için teknolojinin son ürünü yeni hidrolik cihazlarla takviye edildi.

Kütahya'nın Simav Belediyesi, deprem ve trafik kazalarında vatandaşa daha hızlı bir hizmet sunabilmek için teknolojinin son ürünü yeni hidrolik cihazlarla takviye edildi.
Belediye Başkanı Kasım Karahan, 22 bin liraya satın aldıkları kesici, ayırıcı, hortum ve güç ünitesiyle itfaiyenin teknik cihaz ve donanım olarak güçlendiğini ve ilçede büyük bir eksikliğin giderildiğini söyledi.
Simav Belediyesi İtfaiye Müdürü Mustafa İşleyen de bu güne kadar ilçede meydana gelen deprem, trafik kazaları ve yangınlarda zor durumda kalan vatandaşları kurtarmak için demir testere ve halat gibi eski yöntemleri kullanmak zorunda kaldıklarını bildirdi.
Teknolojinin son ürünü yeni cihazlarla güçlendiklerini ifade eden Belediye İtfaiye Müdürü Mustafa İşleyen, “ Şimdi yangın, deprem ve trafik kazalarında vatandaşlara daha kısa sürede ve daha kaliteli hizmet sunabileceğiz. Ancak bu hususta eksikliklerimiz bulunuyor. Belediye Başkanımız Sayın Kasım Karahan eksik kalan yeni cihazları önümüzdeki günlerde satın alarak itfaiyemize teslim edeceği müjdesini verdi. Simav halkına daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek için itfaiyemizi güçlendiren ve bize desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Belediye Başkanımız Kasım Karahan'a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.
Simav Belediyesi İtfaiye Müdürü Mustafa İşleyen, yeni satın alınan teknolojik cihazların kullanımıyla ilgili hiçbir problemlerinin olmadığını cihazları satın aldıkları firma yetkilisinin Simav'a gelerek teorik ve pratik bilgi aktarımı yaptığını kaydetti.
HEDEF BÖLGENİN EN İYİ OLMAK
Simav Belediyesi İtfaiyesinin araç ve gereç bakımından bölgede en iyi itfaiye olmasını hedeflediklerini bildiren Belediye Başkanı Kasım Karahan, makine parkına katılan yeni araç ve gereçlerle birlikte yangın, deprem ve kazalara, özellikle de doğal afetlere en kısa sürede müdahale etmeyi planladıklarını söyledi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com