Simav Kent Müzesine gönüllü desteği

Simav Kent Müzesine gönüllü desteği
“Simav Tarihi Kent Müzesi Oluşturma Komisyonu” ilk toplantısını Belediye Başkanı Kasım Karahan başkanlığında Başkanlık Makamında gerçekleştirdi.

Kütahya Simav’da gönüllü vatandaşlardan oluşan “Simav Tarihi Kent Müzesi Oluşturma Komisyonu” ilk toplantısını Belediye Başkanı Kasım Karahan başkanlığında Başkanlık Makamında gerçekleştirdi.
DP’li Başkan Kasım Karahan, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’den 25 yıllığına tahsis edilen tarihi Osmanbey İlköğretim Okulunun Simav’ın şanlı tarihine yakışır bir müze oluşturulması için gönüllülerin katkısına ihtiyaç duyduklarını bildirdi.
Toplantıda hazır bulunan Arkeloğ Metin İmren, emekli eğitimci Cihat Pala, TEMA Simav Gönüllü Sorumlusu Ömer Önder, MAT Ofset Tesisi sahibi ve ilçede yayınlanan iki günlük gazetenin sahibi Mehmet Adil Turgut, İzmirli gazeteci Alaattin Gürırmak, emekli eğitimci Aynur Demir, İnşaat Mühendisi Yılmaz Kamer, üniversite öğrencisi Merve Yıldız Poyraz, İnşaat Mühendisi Erşan Anasız ve araştırmacı yazar eğitimci Yaşar Bozyiğit’ten komisyon oluşumuna verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Başkan Karahan, “MEB’ lığı 19 Mayıs 2011’deki 5.9’luk depremden etkilenen tarihi Osmanbey İlköğretim Okulunun eski binasını belediyemize kent müzesi yapılması amacıyla 25 yıllığına tahsis etti. Bunun yanında geçtiğimiz gün toplanan Kütahya Taşınmaz Kültür Varlıkları Koruma Kurulu müzemizin yapımına 80 bin TL’lik bir ödenekle katkı sağladı. Vatandaşlarımız ve siz değerli komisyon üyelerimizin destekleri ile şirin ilçemiz Simav’da bu güne kadar eksikliğini hissettiğimiz Kent Müzemizi şanlı tarihimize yakışır bir şekilde hizmete açmak istiyoruz. Bu kapsamda hem sizlerin hem de hemşerilerimin desteğine ihtiyacımız bulunmaktadır. Simav’ın geçmişini günümüze yansıtacak kararların alınacağı böylesine önemli bir komisyon toplantısının bundan böyle her ayın ilk Salı günleri saat 19.30’da tekrarlanmasını istiyorum” dedi.
Önerinin oy birliği ile kabul edildiği ilk toplantıda Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Teneke’de hazır bulundu..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com