Simav kulüp zengini, yatırım fakiri

Simav kulüp zengini, yatırım fakiri
Kütahya'nın 12 ilçesi arasında amatör ligde en fazla kulüp Simav'da bulunuyor. Tam 22 amatör kulübün mücadele verdiği ilçede birisi belediyeye ait olmak üzere sadece 2 futbol sahası bulunuyor.

Kütahya'nın 12 ilçesi arasında amatör ligde en fazla kulüp Simav'da bulunuyor. Tam 22 amatör kulübün mücadele verdiği ilçede birisi belediyeye ait olmak üzere sadece 2 futbol sahası bulunuyor.
Kütahya'nın 12 ilçesi arasında amatör ligde en fazla kulüp Simav'da bulunuyor. Tam 22 amatör kulübün mücadele verdiği ilçede birisi belediyeye ait olmak üzere sadece 2 futbol sahası bulunuyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Akbaldır Stadyumunun futbol oynamaya elverişsiz durumda bulunması sonucu karşılaşmaların tamamına yakını ise Belediye'ye ait fuar sahasında oynanıyor. Bu yetmezmiş gibi 22 futbol kulübü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce antrenman yapmak için de tezekli tarladan farksız Fuar sahasına yönlendiriliyor. Bu duruma isyan eden ve seslerini Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne duyurmak isteyen 22 futbol kulübünün başkanları geçtiğimiz akşam Kütahya Süper Amatör ligin flaş ekiplerinden Yeni Mahalle Site Spor'un ev sahipliğinde kulüp binasında bir araya geldi. Belediye Başkanı Kasım Karahan başta olmak üzere Kütahya İl Genel Meclisi üyeleri Hüseyin Kalaycık, Ali Osman Ergün ve Kahraman Aktay'ı da davet eden kulüp başkanları Simav'a yeni futbol sahalarıyla tesisler yapılmasını istedi. Kulüp Zengini Simav'ın yatırım fakiri olduğunu haykırdılar. Kütahya'nın kendilerine üvey evlat muamelesi yaptığını ve bir tek kulübün bile bulunduğu diğer ilçelerde çok güzel futbol sahaları yapmasına karşın Simav'ın görmezden gelinmesine adeta isyan ettiler. Sorunun çözümü için Belediye Başkanı Kasım Karahan ve İl Genel Meclisi üyelerinden yardım talebinde bulundular.
Konuşmaların ardından söz alan Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan ve İl Genel Meclisi üyeleri, bu konuda ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade ettiler. 22 Amatör kulüp başkanı daha sonra Simav Kulüpler Birliği kurmak üzere harekete geçti. Kendi aralarında 7 geçici üye belirlendi. Çalışmaların hızlandırılmasına karar verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com