Simav panayırı sona erdi

Simav panayırı sona erdi
26 Temmuz tarihinde başlayıp 4 Ağustos'ta son bulan 10 günlük süreçte panayırı ziyaret eden yaklaşık 250 bin dolayında vatandaş Bin 900 dekarlık yeşil bir alan üzerinde açılan 550 dolayındaki işyerinden kuru gıdadan yaş sebzeye, manifaturadan hırdav

26 Temmuz tarihinde başlayıp 4 Ağustos'ta son bulan 10 günlük süreçte panayırı ziyaret eden yaklaşık 250 bin dolayında vatandaş Bin 900 dekarlık yeşil bir alan üzerinde açılan 550 dolayındaki işyerinden kuru gıdadan yaş sebzeye, manifaturadan hırdavata varıncaya kadar çeşitli ihtiyaçlarını çok ucuza karşılarken, lunaparkta da çoluk çocuk gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.
Panayır sürecinde havalarında iyi geçmesi hem vatandaşlar hem de esnaflar açısından çok iyi bir ortam oluşturdu.
Panayırda en fazla ilgiyi lunapark çekti. Çocukların büyük ilgi gösterdiği lunaparkta oyuncaklar hiç boş kalmadı.
Bu yıl 79. düzenledikleri Simav Panayırının hatasız kazasız hiçbir olay yaşanmadan geçtiğini dile getiren Belediye Başkanı Kasım Karahan, iş yeri açarak panayıra renk katan yerli ve yabancı esnaflar ile 250 bin dolayındaki ziyaretçiye ayrı ayrı teşekkür etti.
Panayır alanının Simav'a yakışır daha modern ve çağdaş bir görünüme kazandırılması için gelecek yılın çalışmalarına şimdiden başlayacaklarını ifade eden Karahan, ” Gelecek yıldan itibaren panayır alanımız fuar havasına bürünecek. Esnaflarımız baraka ve derme çatma çadırlar yerine belediyemizin kuracağı kalıcı tesislerde işyeri açacak.
Ayrıca ziyaretçiler için de parklar ve yeşil alanlar oluşturacağız. Gezinti yolları ve kafeteryalar oluşacak. Panayır alanımızın birkaç bölgesine de büyük şehirlerdeki gibi fıskiyeli havuzlar yerleştireceğiz. Etrafını çevreleyip koruma altına alacağımız panayır alanımız 12 ay belediyemize ait koruma görevlileri tarafından korunacak. Hatta hıdrellez veya dini bayramlarımız gibi etkinliklerimizi koruma altında bulunduracağımız Bin 900 dekarlık panayır alanımızda kutlama gibi bir düşünce içerisindeyiz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com