Simav Teknoloji Fakültesi kapanıyor mu?

Simav Teknoloji Fakültesi kapanıyor mu?
Kütahya'nın Simav ilçesinde 1992 yılından bu yana Kütahya Dumlupınar Üniversitesine bağlı olarak Makine Eğitimi, Talaşlı Üretim Anabilim Dalı ve Mobilya Dekorasyon Eğitimi, Mobilya Anabilim Dalı gibi bölümlerin yanında Elektronik ve Bilgisayar Eğiti

Kütahya'nın Simav ilçesinde 1992 yılından bu yana Kütahya Dumlupınar Üniversitesine bağlı olarak Makine Eğitimi, Talaşlı Üretim Anabilim Dalı ve Mobilya Dekorasyon Eğitimi, Mobilya Anabilim Dalı gibi bölümlerin yanında Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi, Elektrik Eğitimi ve Metal Eğitimi gibi bölümlerde sürdürdüğü eğitim faaliyetleri sonucu bu güne kadar yüzlerce mezun veren ve bu bölümlere ait yirminin üzerinde anabilim dalı bulunan Simav Teknik Eğitim Fakültesi'ne bu yıl öğrenci alınmaması ilçede kafaları karıştırdı, fakültemiz kapanıyor mu ?” sorusunu gündeme getirdi.
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, bu yıl öğrenci alamayan Teknoloji Fakültesinin, Simav'ın ekonomik kaybı açısından çok büyük bir önem arz ettiğini ve bunu kabullenmelerinin söz konusu bile olamayacağını söyledi.
Belediye Başkanı Kasım Karahan, geçtiğimiz yıl Bakanlar Kurulu Kararı ile aralarında Afyon Kocatepe, Batman, Cumhuriyet, Düzce, Fırat, Gazi, Karabük, Karadeniz Teknik, Kırklareli, Kocaeli, Marmara, Mersin, Muğla, Pamukkale, Sakarya, Selçuk ve Süleyman Demirel üniversiteleri ile Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü bünyesindeki teknik eğitim fakültelerinde olduğu gibi Dumlupınar Üniversitesine bağlı Simav Teknik Eğitim Fakültesinin de kapatılarak Teknoloji Fakültesine dönüştürülmesini anlayışla karşıladıklarını, ancak bu karara rağmen 2010 yılı Üniversite Yerleştirme Kılavuzunda Dumlupınar Üniversitesi Teknoloji Fakültesi olarak Simav'a yer verilmemesine bir anlam veremediklerini ifade ederek, ” Bu konuda kimse bizden bir anlayış falan beklemesin. Bu karara ilçe halkı olarak çok büyük bir tepki gösteriyoruz. Haklarımızı aramak için her türlü çareye başvuracağız. Kapatılarak teknoloji fakültelerine dönüşen 12 eğitim kurumundan aralarında Simav'ın da yer aldığı 5 teknoloji fakültesine 2010 yılında öğrenci alınmamasını kabullenemiyorum” diye konuştu.
Doğru dürüst bir sanayisi, hatta tek fabrika dışında başka bir işyerinin bile bulunmadığı ilçede Fakültenin ekonomi açısından çok büyük bir önem arz ettiğini ifade eden Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan, ” Fakültemizin elimizden alınmasını düşünmek bile istemiyoruz. Fakültemizin binalarını belediye ve hayırsever vatandaşlar olarak bizler yaptık. Katkı sağlamaya da devam ediyoruz. Karşılığı bu olmasa gerek. Ben bu anlayışın değişeceğine inanıyorum. Siyasilerimizden ve Rektörümüzden bu hususta bizi ferahlatacak yeni bir açıklama bekliyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com