Simav Teknoloji Fakültesi’nden Bursa’ya teknik gezi

Simav Teknoloji Fakültesi’nden Bursa’ya teknik gezi
Simav Teknoloji Fakültesi, incelemelerde bulunmak üzere teknik gezi düzenledi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Teknoloji Fakültesi İmalat Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Uğur Köklü nezaretinde 34 kişilik Makine Eğitimi Bölümü son sınıf öğrencileri, Bursa'da faaliyet gösteren Ermetal Otomotiv Sanayi Ticaret A. Ş., BTSO-Budgem Eğitim Vakfı ve Farba A.Ş.’de incelemelerde bulunmak üzere teknik gezi düzenlediler.
Gezi ile ilgili bilgi veren Yard. Doç. Dr. Uğur Köklü, düzenledikleri gezinin amacının, öğrencilerinin bilgi ve tecrübelerini artırmak ve onları hayata hazırlamak olduğunu belirtti.
Köklü, yaptıkları teknik geziyle ilgili şu bilgileri verdi: “Simav Teknoloji Makine Eğitimi Bölümü öğrencilerimizle ilk önce Ermetal Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş’yi ziyaret ettik. Ermetal Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş., Eğitim Sorumlusu Yüksel Çetin tarafından sac metal kalıpçılığı, plastik enjeksiyon kalıpçılığı, robotlar ile kaynak, üretim tesisleri, tasarım, imalat ve analiz uygulamaları konularında bilgilendirmede bulunuldu. Yapılan bilgilendirmenin ardından Ermetal Otomotiv Sanayi Ticaret A.Ş., Yönetim kurulu başkanı Fahrettin Gülener, firmanın konferans salonunda geziye katılan öğrencilerimize bilgi, beceri ve tecrübelerini paylaşarak kısa bir seminer verdi. Teknik geziye katılan Öğrencilerimizin merak ettikleri sorularının cevaplanması ile seminer son buldu. Ayrıca Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı ziyaret edilerek, verilen kurslar, sınıflar ve laboratuarlar gezildi. Farba Otomotiv Aydınlatma ve Plastik Fabrikası ziyaret edilmiş, kalıp üretim aşamaları incelendi.”
Teknik geziye katılanlar, gezinin çok yararlı ve verimli geçtiğini, bu tür teknik gezilerin öğrencilerin gelişimini artıracağını söylediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com