Simav vergi düğün salonuna taşındı

Simav vergi düğün salonuna taşındı
Simav vergi dairesi orta hasarlı binadan düğün salonuna taşındı

19 Mayıs 2011’de 5,9 ile Kütahya Simav’ı vuran depremde şehir merkezindeki Belediye İş hanı da hasar gördü. Orta hasarlı Belediye İş hanının ikinci katında mükelleflere hizmet veren Vergi Dairesi, Simav Kaymakamlığının talimatları doğrultusunda 10 Şubat 2012 tarihi itibariyle boşaltıldı.

20 Mayıs 2011 tarihinden bu yana orta hasarlı binada vatandaşa zor şartlar altında 35 personeli ile hizmet veren Simav Vergi Dairesinin hizmet akışını hızlandırmak amacıyla kaymakamlığında onayı ile ilçe merkezine 500 metre mesafede özel sektör tarafından Düğün Salonu olarak yapılmış betonarme binanın zemin katına kiralık olarak taşınmasına karar verildi.

Aynı binanın birinci katında depremden dolayı Simav Tapu Sicil ve Simav Tapu Kadastro Müdürlüğü de yaklaşık 4 aydır hizmet sunuyor.
Simav Vergi Dairesi Müdürü Hüseyin Taşgın, günlük işlemlerde herhangi bir aksamaya meydan vermemek için bir yandan yeni taşındıkları binada mükelleflere hizmet sunmaya çalışırken, bir yandan da 20 yılı aşkın bir süredir halka hizmet verdikleri Belediye İş Hanındaki taşınma işlemlerini tamamlamaya çalıştıklarını kaydetti.

Yeni Hükümet Konağı yapılıncaya kadar geçici bir süreliğine taşındıkları şimdiki kiralık binada hizmet vermeye devam edeceklerini bildiren Simav Vergi Dairesi Müdürü Hüseyin Taşgın, “13 Şubat 2012 Pazartesi gününden itibaren mükelleflerimizi Eynal Yolu üzerindeki Özpark Düğün Salonu tabelası bulunan yeni binamıza bekliyoruz. Simav Vergi Dairesi Tabelamızı da binamızın ön cephesine herkesin görebileceği bir yere asacağız” dedi.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com