Simav Yatılı Kız Kuran Kursu açıldı

Simav Yatılı Kız Kuran Kursu açıldı
Simav ilçesinde yaptırılan ve İlçe Müftülüğü idare katının da bulunduğu Yatılı Kız Kuran Kursu, törenle açıldı.

Simav ilçesinde yaptırılan ve İlçe Müftülüğü idare katının da bulunduğu Yatılı Kız Kuran Kursu, törenle açıldı.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Özafşar, törende yaptığı konuşmada, Türk milletini, Kuran'a tutunmuş, ona hizmet etmiş ve yücelmiş bir millet diye niteledi.
Türkiye'de 10 binden fazla Kuran kursu, 90 bin hafız bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Özafşar, şöyle devam etti:
''Buna karşı dünya üzerinde Kuran'ı görmeyen beldeler var. Teşkilatımız 80 ülkeye Kuran-ı Kerim ve din görevlisi göndermektedir. Biz çok büyük bir nimet içindeyiz ki, bu modern Kuran kursunu tesis etmişiz. Simav inşallah bu sayede bir maneviyat merkezi olacaktır. İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir. Bu, her alandaki hizmet için geçerlidir. Emeği geçen herkese şükranlarımı arz ediyorum.''
Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, Simav'da 250'nin üzerinde cami bulunduğunu dile getirerek, yeni bir caminin yapılmasına karşı olduğunu söyledi.
Günümüzde bu camileri dolduracak nesilleri maalesef göremediklerini ifade eden Ünal, ''Bazı köylerde iki veya üç cami var ama cemaati yok. Halbuki camiler, insanların bir araya geleceği yerlerdir. İşte yeni cami yapımına bundan karşıyım'' dedi.
Kütahya İl Müftüsü Mustafa Üskülüplü, kimi binaların temeli atılıp bitirilemediğini anlatarak, bu binanın iki yılda tamamlanmasına katkı sağlayanlara teşekkür etti.
Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, bu binanın inşasında ellerinden gelen gayreti göstermeye çalıştıklarına dikkati çekerek, şöyle devam etti:
''Yine Eynal bölgemizde 600 metrekare kapalı alanı olan yeni cami inşaatımız için ramazan ayında bir cuma sergisi talebimizin Simav Müftülüğümüz tarafından karşılanmaması konusunda buradan Müftümüze sitem etmek istiyorum. Bundan sonra böyle bir talebimiz olmayacaktır. İnşallah çok yakın zamanda Eynal Camimizi de ibadete açacağız.''
Simav Müftüsü Şükrü İkiz ise binanın beş kattan oluştuğunu anımsatarak, şunları kaydetti:
''5 Temmuz 2008'de temeli atılan binamızda zemin katta konferans salonu, birinci katta dershane ve yemekhane, ikinci katta 24 kişilik bir yatakhanemiz vardır. Üçüncü kat idare katı, dördüncü kat ise lojmandır. Binamız bitti. Şimdi içini doldurmamız gerekiyor. Bu noktada siz Simavlılara görevler düşmektedir. Bu Kuran kursunda esas hedef, hafızlık eğitimi vermektir.''
Müftü İkiz'in Prof. Dr. Özafşar'a kilim hediye etmesinin ardından kurdele kesilerek kurs binasının açılışı yapıldı ve bina protokol mensuplarınca gezildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com