Simav’a 6 yeni park geliyor

Simav’a 6 yeni park geliyor
Kütahya’nın Simav Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Eren, Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak 2013’ü yatırım yılı ilan ettiklerini bildirdi.

Gelecek nesillerin ihtiyaçlarını göz önüne alan Park ve Bahçeler Müdürlüğünün çevre bilincine yeşil katkıda bulunmak maksadıyla bu yıl ilçenin değişik semtleriyle Eynal Kaplıcalarında yapım çalışmalarını sürdürdükleri geniş kapsamlı 6 parkı en kısa sürede tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunmayı hedeflediklerini ifade eden Eren, çalışmalarla beton yığınları arasında sıkışıp kalmış vatandaşa rahat nefes alabilecekleri, spor ve yürüyüş yapabilecekleri, dinlenebilecekleri yeşil alan sunmayı hedeflediklerini bildirdi.
 
Bu kapsamda ilçenin 101 Evler Mahallesindeki Şehitler, Hisarardı Mahallesinde Çoklum, Fatih Mahallesi'nde Eşanşör, Esenevler Mahallesi'nde Cami, Eynal Kaplıcalarında Üçgen, Leylekkürü Mevkiinde Fuar adını verdikleri büyük çaplı parkları halkın 365 gün yararlanabilecekleri bir şekilde tamamlayarak çevreye yeşil katkıda bulunmayı hedeflediklerini dile getiren Eren, asıl amaçlarının halkın doğaya, yeşile duyduğu özlemi betonlaşmış kent içerisinde gidermek ve çocukların doğal ortamda gelişmesini sağlayarak sağlıklı düşünen ve gelişen nesiller yetişmesine katkı sağlamak olduğunu söyledi.
 
4 yıllık görev sürecinde ilçenin pek çok yerinde yeni parklar yaptıklarını, bazı parklarda da iyileştirme çalışmaları yaparak halkın hizmetine sunduklarını ifade eden Eren, aslında yeşil Simav olarak bilinen ilçede yeşil alana ve doğal ortama duyulan özlemin giderek arttığını söyledi.
 
Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak 2013 yılını bir atılım yılı ilan ettiklerini dile getiren Eren, “Aslına bakarsanız ilçemizde vatandaşlar beton yığınları arasında sıkışıp kalmış. Vatandaşımıza rahat nefes alabilecekleri, spor ve yürüyüş yapabilecekleri, dinlenebilecekleri yeşil alan sunmak, park ve doğal bahçeler inşa etmek belediye olarak bizim asli görevlerimiz arasında. Bizde Belediye Başkanımız Kasım Karahan ile birlikte 4 yıllık görev sürecimizde çevremize yeşil katkıda bulunmaya büyük özen gösterdik. Birçok yeni park yaptık. Bazılarında da iyileştirme çalışması yaparak halkın hizmetine sunduk. 2013’de de 6 büyük parkı vatandaşların 365 gün yararlanabilecekleri bir şekilde tamamlayarak en kısa sürede hizmete sunmayı hedefliyoruz” dedi.
 
Eren ayrıca Simav’da çevreye yeşil katkı sağlayabilmek amacıyla semt merkezinde en küçük alanları ile park yapımına ayırdıklarını, cadde, sokak ve orta kaldırımları uygunluk durumuna göre fidan, çalı grubu ve mevsimlik çiçeklerle değerlendirilmeye çalıştıklarını kaydetti. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com