"Simav'a 928 kalıcı konut yapılacak"

"Simav'a 928 kalıcı konut yapılacak"
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte depremin vurduğu Kütahya Simav'a gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Ahmet Haluk Karabel,

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ile birlikte depremin vurduğu Kütahya Simav'a gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Ahmet Haluk Karabel, Simavlı depremzedeler için yapımına başladıkları 928 kalıcı konutu bir an önce bitirmeyi planladıklarını bildirdi. Simav'da Kaymakam Yüksel Ünal'ı çadırdaki ofisinde ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Karabel, daha önce dört bölgede planladıkları bin 248 kalıcı konutun yerine Afet ve Acil Durum Başkanlığının talep etmiş olduğu 928 kalıcı konutun inşaatına başladıklarını ve bu konutları kış gelmeden hak sahiplerine teslim etmeyi amaçladıklarını söyledi.
Karabel, ilerde Afet ve Acil Durum Başkanlığı'nın kendilerinden ekstra bir talep etmesi veya vatandaşlardan konut yapımıyla ilgili talepler gelmesi halinde bunları da değerlendirebileceklerini bildirdi. Önceden yaptıkları 192 konutun da hak sahiplerine teslim ettiklerini vurgulayan Karabel, depremde hasar gören okulların listesinin kendilerine yeni geldiğini söyledi.
Karabel, 'Onların da ihalelerini dört okul olarak inşallah önümüzdeki haftada yapacağız. Hasarlı olan camilerimizi de Diyanet İşleri Başkanımız ile birlikte görüştük. Onların da listesi geldiği zaman ödeneği ile birlikte hemen ihalelerini yaparak onarımlarına başlamak istiyoruz. Çünkü fazla da bir zamanımız kalmadı. Kış da gelmekte. Diyanet İşleri Başkanımız dini gereksinimlerin görülmesi için gerekli çadırları kuruyorlar' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com